Top
OPÄŤ K DISPOZÍCII - PONDELOK AŽ NEDEĽA od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ako vybrať ideálnu detskú posteľ?

Ako vybrať ideálnu detskú posteľ?

Kvalitný spánok je najlepším štartom do nového dňa. Platí to nielen pre nás, dospelých, no i pre deti. Preto výber detskej postele a vhodného matraca neradno podceniť. Poradíme vám, ako na to.

Zohľadniť pritom treba vek dieťaťa, materiál postele a povrchových náterov, pri matracoch zase schopnosť odvádzať vzdušnú vlhkosť, pretože v noci sa prirodzene potíme. Viete napríklad, že i poťah matraca môže obsahovať rastlinné výťažky, napríklad z aloe vera alebo levandule, a zároveň môže byť antibakteriálny či antiroztočový?

Pre bábätká

Najdôležitejším hľadiskom pri výbere postieľky pre bábätká je bezpečnosť. Vyberte postieľku s roštom, ktorý im zabráni z postieľky spadnúť. Dôležitý je i povrch a látka, ktorou je drevo alebo drevotrieska natretá, keďže drobci radi skúmajú svet jazykom. Náter má byť zdravotne nezávadný, hygienický a doslova vhodný pre tento účel.

Je tiež výhoda, ak má postieľka výškovo nastaviteľné dno. Chránite si tým vlastný chrbát. Zo začiatku dno nastavte vyššie, aby ste mali pohodlný prístup k bábätku. Keď sa dieťatko začne stavať na nožičky, dno spustite nižšie.

Návrat zaznamenali i kolísky. Keď sa dieťatko prebudí a pomrví, dokážu ho opäť ukolísať. Vhodné sú iba na prvé mesiace života, presne do chvíle, keď sa dieťa skúša postaviť. Vtedy ich nahraďte detskou postieľkou s roštom. Ten zároveň slúži aj ako opora pri pokusoch postaviť sa.

Detská posteľ pre malých drobcov

Vhodná je posteľ so zábranou, ktorá sa však bude dať časom, keď dieťa povyrastie, jednoducho odstrániť. Dôležitý je kvalitný matrac, ktorý dokáže dobre podporiť vyvíjajúcu sa chrbticu. „Zónovanie“, ako to poznáme pri matracoch pre dospelých, nie je na mieste, keďže dieťatko stále rastie.

Posteľ pre väčšie dieťa by už mala spĺňať aj estetické kritériá, aby sa na spánok tešilo. Existujú rôzne modely postelí napodobňujúce napríklad auto či loď, tie sú vhodné pre malých chlapcov, alebo posteľ pre malé princezné. Takejto postieľke sa deti iste budú veľmi tešiť, no jej životnosť je iba pár rokov, kým nevyrastú zo sveta rozprávok.

Ak zvolíte klasický tvar postele, vydrží možno aj do dospelosti. Detský svet pritom môžete vytvoriť na stene, na záclonách a obliečkach. Výhodou štandardných rozmerov postele je i možnosť meniť matrac podľa toho, ako je potrebné.

detska_postel_2

Jednolôžko

Jednolôžko je výborným riešením, ak má každé z detí svoju vlastnú izbičku, prípadne, ak je miestnosť natoľko veľká, že do nej pohodlne vojdú postele aj pre dve deti.

Môžete pritom zvoliť klasickú posteľ, alebo variant s úložným priestorom. Pri prvej spomenutej máte skvelú možnosť nechať pod posteľ namontovať nočné osvetlenie s pohybovým senzorom. Je to estetické a bezpečné zároveň, navyše sa dieťa v noci, keď ide na záchod, úplne nepreberie.

K úložnému priestoru jednolôžka sa dostanete buď zdvihnutím lôžka smerom nahor, čo je výborné do malých izieb, alebo vysunutím spod postele. Dajú sa v ňom držať paplóny – v zime letný, v lete zimný alebo hračky či sezónne oblečenie. Môžete tam schovať navyše i druhé, príležitostné lôžko.

detska_postel - jednolôžko

Po schodoch, po schodoch…

Spať na poschodí poschodovej postele môžu deti, ktoré sú už väčšie a dokážu bezpečne zdolať schody alebo rebrík. Zvlášť pri poschodovej posteli s rebríkom buďte opatrní, pre dieťa je náročnejšie zdolať rebrík v porovnaní so schodíkmi. No rebrík zase ušetrí miesto. Istý cvik za svetla je v obidvoch prípadoch na mieste. Bočnice na poschodí sú samozrejme nevyhnutnosťou.

Skôr, než takúto posteľ zakúpite, zvážte aj výšku priestoru nad posteľou. Mala by umožňovať v bezpečí si sadnúť a chodiť po štyroch bez toho, aby si dieťa udrelo hlavu.

Poschodová posteľ môže byť pritom určená aj pre jedno dieťa. Hodí sa do malých izbičiek, pretože miesto pod ňou sa dá prakticky využiť buď na úložné skrinky, dennú pohovku, či pracovný stôl.

Aj poschodová posteľ pre dve deti dnes poskytuje viacero dizajnových možností. Podľa veľkosti a tvaru izby môžu byť lôžka buď nad sebou, alebo, naopak, kolmo na seba. V druhom prípade vznikne výklenok vhodný na hranie, skrinku alebo stolík.

detská izbička

Matrac pre detskú posteľ

Keďže deti majú menšiu hmotnosť ako dospelí, sú pre ne určené detské matrace. Zónovanie nie je vhodné, pretože deti rastú a potreba zón sa časom mení. Zvoľte vzdušný materiál schopný odvádzať vlhkosť.

A platí to i pre poťah. Ten má byť snímateľný a s možnosťou prania minimálne pri 60 stupňoch Celzia. To využijete najmä po rôznych infekčných detských chorobách.

Dnešné moderné materiály používané v poťahoch majú i špeciálne vlastnosti, napríklad obsahujú alou vera, levanduľové výťažky pre príjemnú vôňu alebo majú špeciálnu antibakteriálnu či antiroztočovú úpravu.

matrac

Na mieru

Pokiaľ máte vlastné predstavy o tom, ako má usporiadanie detskej izby vrátane umiestnenia postelí vyzerať, alebo, naopak, ste celkom bezradní, môžete si nechať vyrobiť všetok alebo aspoň časť nábytku na mieru.

Aké to má výhody, sa dozviete v našom staršom článku. Stačí kliknúť. 🙂