Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
10 zrkadiel, ktoré nasadia korunku luxusnému nábytku

10 zrkadiel, ktoré nasadia korunku luxusnému nábytku

Výberu zrkadiel sa často nevenuje toľko pozornosti, ako výberu iného kusu nábytku. Zrkadlá sú však dôležitou súčasťou interiéru. Ako správne využiť zrkadlo? To, spolu s výberom 10 najzaujímavejších nájdete v našom článku.

Už odpradávna ľudia verili v kúzelnú moc zrkadiel. Používali ich na ochranu proti upírom a negatívnym energiám. Proti urieknutiu sa nosili zrkadielka v tvare medailónika ukryté pod košeľou, čo najbližšie k srdcu. Nech dá ruku hore ten, kto aspoň chvíľu neveril povere o rozbitom zrkadle a siedmich rokoch nešťastia. Alebo ste vždy verili, že črepy prinášajú šťastie?

Nech je to akokoľvek, zrkadlá majú svoju zázračnú moc. Ak nie tú magickú, v interiéri dokážu malé zázraky.

Zrkadlá v interiéri a Feng šuej

Správne umiestnené zrkadlo je pre váš interiér hotové požehnanie. Neveríte? Podľa Feng šuej, čínskeho umenia zameraného na prúdenie zemských a atmosferických síl je cieľom nájsť najvhodnejšie miesto pre človeka v priestore. Priaznivo nastavené prúdenie energie navodzuje človeku príjemný pocit a súznenie na mieste, kde sa nachádza.

Z času na čas sa niekde bez väčšej príčiny cítime príjemne a oddýchnuto, na iných miestach stiesnene a bez energie. Stačí pár drobných úprav a dobrá energia na seba nenechá dlho čakať. Tu je niekoľko tipov, ako pomocou zrkadiel pridáte do svojho domova aj tú správnu energiu:

  • Ak umiestnite zrkadlo oproti oknu, z tmavej miestnosti sa stane krásne svetlá.
  • Zrkadlá vo všeobecnosti zväčšujú priestor.
  • Zrkadlo zavesené horizontálne dodá šírku úzkej chodbe.
  • Pre ilúziu nekonečnosti priestoru skúste umiestniť dve zrkadlá oproti sebe na protiľahlé steny.
  • Priestorom s nižším stropom bude lichotiť vertikálne zavesené zrkadlo.

Podľa starej filozofie Feng šuej práve prítomnosť zrkadiel vo vašom príbytku rozprúdi pozitívnu enegiu. Ak zrkadlo umiestnite do okolia jedálenského stola, blahobyt máte zaistený. V kúpeľni zasa prinesie šťastie celej rodine. Ak sa chcete vyhnúť partnerským nezhodám vyvarujete sa zrkadlu v spálni. Zrkadlo musí byť vždy čisté a odrážať sa v ňom musia len upratané časti domu.

Ako nájsť to svoje?

Radi by ste osviežili svoj interiér zrkadlom, no neviete ako a kde hľadať? Prešli sme za vás ponuku predajcov Sveta nábytku Styla a tu je výber 10 zaujímavých kúskov.

Ak túžite po decentnom a zároveň luxusnom zrkadle, určite si prezrite ponuku z dielne Goldenram. Kolekcia ich zrkadiel je nadčasová a štýlová, pričom si môžete dať vyrobiť originálny kúsok na mieru.

Golden-ram

Vybrať si môžete z rámov umiestňovaných vertikálne i horizontálne, presne podľa potrieb vášho interiéru. Pozornosť venujte štruktúre rámu, ktorá vie veľmi pekne podčiarknuť štýl vášho domova.

Golden ram_2

Zrkadlá nemusia mať rám len v tvare obdĺžnika. Nevšedným rámom v tvare slnečných paprskov rozžiari váš interiér luxusné zrkadlo Solaris. Zlaté odtiene podčiarknu hrejivú atmosféru vášho domova.

zrkadlo - zlaty ram

Zrkadlo Versailles pristane priestorom ladeným vo francúzskom pompéznom štýle. S priemerom 78 cm určite neunikne pozornosti a honosne zdobený rám v zlatom prevedení pozdvihne celkový dojem z interiéru o niekoľko priečok.

White home_2

Ak viete oceniť detailnosť a eleganciu rokokového štýlu, určite vás poteší strieborné zrkadlo Rococo s naozaj veľkorysými rozmermi. Nájdete ho, podobne ako aj predchádzajúce zlaté zrkadlá Solaris a Versailles, v predajni White Home.

White home

Zrkadlo so zalomeným zrkadlovým rámom od White Home je o niečo jednoduchšia alternatíva. Zavesiť ho môžete zvisle aj vodorovne. Je moderné a nadčasové zároveň.

zrkadlo-so-zrkadlovym-ramom-white-home

Interiér nádherne rozžiari zlaté zrkadlo Circles, ktoré svojim nevšedným a nadčasovým dizajnom kombinuje nežnosť a luxusnú masívnosť. Elegantne vynikne na sýtych podkladových farbách stien, no zároveň, ak ho umiestnite do interiéru ladeného dobiela, podčiarkne čistotu a vzdušnosť.

zlate-zrkadlo-Circles

V prípade, že potrebujete spojiť funkciu zrkadla aj s osvetlením, Zrkadlá Fabián sú to pravé pre vás. Vybrať si môžete zrkadlá s pieskovaným okrajom, podsvieteným ornamentom, dreveným či kovovým rámom.Zrkadlo-Fabian

zrkadla-fabian

Podsvietenie zrkadla oceníte hlavne v tmavších častiach interiéru, kde potrebujete zároveň dostatok svetla. Obľúbené sú hlavne v kúpeľniach, predsieňach či nad toaletným stolíkom, kde na dostatku svetla skutočne záleží.

Fabian-zrkadla
Či už si vyberiete zrkadlo s kovovým, dreveným alebo podsvieteným rámom, dôležité je, aby ste mali vždy dôvod sa na svet v odraze pozrieť s úsmevom. Váš šťastný úsmev je totiž to najkrajšie, čo zrkadlo môže odrážať.

S úsmevom vám radi pomôžeme nielen pri výbere zrkadiel u nás, vo Svete nábytku Styla.