Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
3 recepty proti stresu: kreslo ušiak, masáže či mindfulness

3 recepty proti stresu: kreslo ušiak, masáže či mindfulness

S príchodom jesene ubúda slnečného svetla a čoraz častejšie sa objavuje zamračená obloha. Nedostatok svetla prináša chmúrnu náladu a ľahšie podľahnete stresu. Viete, ako mu čeliť?

Stres je bežnou súčasťou života. S menším príležitostným stresom sa vaše telo bez problémov vysporiada. Bohužiaľ, súčasná doba kladie dôraz na rýchly životný štýl, pracovnú efektivitu a zahlcuje vašu myseľ množstvom stimulov a informácií. V takýchto podmienkach si už organizmus sám so stresom neporadí.

Ak viete, že ste dlhodobo v strese, mali by ste ovládať zopár účinných relaxačných techník. Aj malá zmena môže mať výrazný vplyv na vaše zdravie. Skúste vyskúšať jeden z našich tipov.

Pravidelné rituály v pohodlnom kresle

Ľudské telo má veľmi rado pravidelný rytmus a rýchlo si naň zvykne. Aktívne a vedomé budovanie ranných alebo večerných rituálov výrazne zníži množstvo každodenného stresu.

Skvelým pomocníkom pri vytváraní rituálov sú pohodlné a vkusné kreslá s bočnou opierkou hlavy– takzvané ušiaky.

Ušiaky sa predávajú v rôznych farbách a štýloch. Môžete ich zladiť s interiérom alebo naopak vybrať taký, ktorý bude dizajnovým prvkom miestnosti. Ak ešte doma žiaden nemáte, zadovážte si ho. Stane sa z neho vaša malá oáza pokoja. Oceníte ho ráno i večer.

kreslo-usiak-styla

kreslo-usiak-obyvacka

Ako na ranný rituál? Skúste si privstať a vyhraďte si pätnásť minút len pre seba. Uvarte si svoj obľúbený teplý nápoj a poseďte si v kresle, či už v tichosti, alebo pri obľúbenej hudbe. Ak máte ušiak pri okne, môžete pozorovať, ako vychádza slnko alebo si urobiť krátke dychové cvičenie.

Večerné pravidelné rituály sú ešte dôležitejšie. Pripravujú vaše telo na oddych a urýchľujú fázu zaspávania. Venujte poslednú polhodinu pred spaním čítaniu kníh. Aby ste mali absolútne pohodlie, pristavte si k ušiaku aj taburetku na vyloženie nôh.

kresla-usiak

usiak-kreslo

Urobte si svojpomocnú masáž

V období zvýšenej záťaže by ste si mali dopriať masáž minimálne dvakrát za mesiac. Ideálne sú celotelové masáže. Počas masáže sa snažte na nič nemyslieť, vypnite hlavu a nepodľahnite nutkaniu rozprávať sa s masérkou. Zatvorte oči a v tichosti relaxujte.

Ak si pravidelnú návštevu masáží z akýchkoľvek dôvodov nemôžete dovoliť, prípadne máte málo času, skúste svojpomocné masáže. Vhodné je masírovanie pokožky hlavy, tváre alebo chodidiel.

Pokožku hlavy premasírujte podobne ako pri šampónovaní vlasov, krúživými pohybmi prechádzajte po hlave. Na masáž tváre môžete použiť váš obvyklý pleťový krém, detský olej alebo vyživujúcu pleťovú masku. Masírujte od brady smerom k čelu. Zamerajte sa aj na oblasť spánkov, kam môžete naniesť kvapku medovkového olejčeka.

Masáž nôh môžete skúsiť s levanduľovým olejom, ktorý chodidlá zjemní a zrelaxuje. A ako na ňu? Krúživými pohybmi oboch palcov na rukách prechádzajte od špičky k päte, premasírujte jednotlivo aj prsty na nohách.

Využívajte techniku mindfulness

Počuli ste už o tréningu zameranom na všímavý stav mysle? Tento pojem známy aj ako mindfulness sa v posledných rokoch objavuje čoraz častejšie v spojitosti s uvoľňovaním stresu.

Základným princípom mindfulness je sústredenie sa na prítomný okamih. Ako to dokázať? Snažte sa vnímať v každom okamihu len jednu vec, nič neposudzujte a nehodnoťte. Dovoľte svojej hlave sa nachvíľu zastaviť a sústreďte sa na to, čo práve robíte.

Aktívne prežívanie prítomného okamihu vás upokojí a zdvihne vám náladu. Neriešte neustále minulosť a budúcnosť a snažte sa veci akceptovať také, aké sú. Vďaka minfulness budete sústredenejší a ľahšie sa vyrovnáte s hektickým dňom.

Nezabudnite na to, že aj prostredie a interiér ovplyvňuje vašu náladu. Snažte sa udržovať poriadok a nezahlcujte si domácnosť množstvom nábytku. Radšej menej, ale kvalitných kúskov. Pohodlné ušiaky, mäkké shaggy koberce, ale aj kvalitné a romantické svietidlá nájdete vo svete nábytku Styla v Bratislave.