Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
5 bratislavských stolárstiev, kde vám vyrobia prekrásnu knižnicu

5 bratislavských stolárstiev, kde vám vyrobia prekrásnu knižnicu

Knihy nepatria na zem ani do šuplíkov. Potrebujú priestor, kde môžu vyniknúť a zároveň sú prehľadne uložené a vždy po ruke. Ideálnym riešením je domáca knižnica. Vďaka šikovným stolárom vyplní akýkoľvek priestor. Poradíme vám, kde v Bratislave takých nájdete.

Listovať v knihe vytvára úplne iný emocionálny zážitok ako audionahrávka alebo
e-book. Na druhej strane knihy zaberajú pomerne veľa miesta a pre nejedného knihomoľa je ich uskladnenie poriadnou výzvou.

Kam umiestniť knižnicu?

V minulosti bola knižnica samostatnou miestnosťou, ktorá slúžila len na vzdelávanie a čítanie. Dnes len málokto disponuje takýmto veľkorysým voľným priestorom, a tak sa knižnice objavujú v rámci iných miestností.

Domáca knižnica sa hodí ako súčasť obývacích zostáv, kde môže stáť samostatne, alebo vypĺňať atypický priestor. Svoje miesto si nájde v spálni, na chodbe, ale aj v kuchyni.

Zaujímavým riešením je využiť domácu knižnicu ako deliacu stenu medzi dvoma miestnosťami, napríklad medzi jedálňou a obývacou izbou. Výhodou takejto knižnice je jej priestrannosť. Na uskladnenie kníh môžete využiť obe strany a súčasne esteticky oddelíte priestor bez toho, aby ste ubrali zo vzdušnosti.

Aký dizajn a materiál?

Vzhľad knižnice ovplyvňujú najmä vaše osobné preferencie a priestorové možnosti. Je rozdiel, či má knižnica plniť len praktickú úlohu, alebo aj dekoratívnu. Môže pútať pozornosť, ale aj nenápadne splývať s ostatným zariadením.

Materiál, z ktorého bude knižnica vyrobená, významne ovplyvní jej funkčné vlastnosti. Knihy sú pomerne ťažké, a preto musí byť konštrukcia mimoriadne pevná. Kvalitnú knižnicu vám vyrobia na mieru aj zo širšej drevotriesky, ale lepšiu odolnosť má drevo a masív. Ak máte radi netradičné riešenia, môžete si ju urobiť aj z kovových regálov.

Nezabudnite na svetlo a sedenie

Pohovka alebo kreslo umocnia zážitok z čítania a esteticky doplnia dizajn knižnice. Okrem sedenia budete potrebovať aj kvalitné osvetlenie. Nemalo by byť ostré, ale ani veľmi slabé. Správne zvolené svetlo ochraňuje zdravie vašich očí.

Najideálnejšie sú LED žiarovky, ktoré sa nemusia postupne rozsvecovať a poskytujú hneď od začiatku dostatok svetla.

Stolárstva, ktoré vám postavia knižnicu na mieru

Doladiť knižnicu ku zvyšku interiéru je jednoduchšie, ak oslovíte firmy, ktoré vám vyrobia knižnicu podľa vašich predstáv. Vďaka dizajnu na mieru sa vám knižnica zmestí aj pod schodisko alebo do rohov, ktoré by inak ostali nevyužité. Rozmýšľate, koho osloviť? Tu je päť šikovných stolárstiev, ktoré sa nachádzajú priamo v Bratislave.  

Nábytok na mieru INDECO

Producent interiérov na mieru Indeco má už dvadsaťročnú tradíciu. Stolárstvo vám okrem výroby pomôže aj s architektonickým návrhom a vizualizáciou. Po zadaní dopytu získate do dvoch dní cenovú ponuku. Čo sa týka materiálu, knižnicu vám vyrobia z laminovanej drevotriesky.

Masivum Bratislava

Slovenská rodinná firma sa spojila s podnikmi v Indii a dodáva zákazníkom kvalitné celomasívne knižnice na mieru. Na výrobu sa používajú exotické dreviny, ako napríklad palisander alebo mango. Ak túžite po originálnom kúsku nábytku s nádychom orientu, ste na správnom mieste.

Knižnica z policového systému Design Club

Špeciálne požiadavky na tvar a veľkosť knižnice uspokojí unikátny policový systém od spoločnosti Design Club. Ide o modulový systém, pomocou ktorého vyskladáte knižnicu na akúkoľvek šírku steny. Môžete si určiť počet políc, ich tvar a aj farebné prevedenie.  

Knižnice z masívu Global Interio

Ďalším výrobcom nábytku z masívu je stolárstvo Global Interio. V ich ponuke nájdete ručne vyrábaný masívny nábytok, ale aj knižnice na mieru. Takáto knižnica sa rýchlo stane dominantným a luxusným prvkom interiéru.

Nábytok Kočiš

Nábytkárstvo Kočiš je ďalšou slovenskou firmou, ktorá vám vyrobí knižnicu na mieru z laminovanej drevotriesky a vákuovo lisovanej fólie. Samozrejmosťou je aj 3D vizualizácia, dovoz a montáž knižnice.

Všetky spomenuté stolárstva môžete navštíviť aj osobne. Nezľaknite sa, nebudete musieť cestovať hore-dole naprieč celou Bratislavou. Všetkých päť nájdete pod jednou strechou v Obchodnom centre Styla – Svete nábytku.