Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Aby si deti nekazili oči: umiestnite detské lustre, lampy a svetlá správne

Aby si deti nekazili oči: umiestnite detské lustre, lampy a svetlá správne

Detská izba je špeciálne miesto. Deti sa v nej hrajú, učia sa, spia. Správne zvolené osvetlenie spraví viac, než len rozžiari miestnosť, preto by ste mali brať ohľad na všetky činnosti, ku ktorým ho deti potrebujú. Viete, ako správne umiestniť detské lustre a ďalšie osvetlenie do detskej izby?

Slnečné svetlo, prenikajúce cez okno do detskej izby, je príjemné a prirodzené. S blížiacou sa jeseňou sa však dni skracujú, a tak sa ďalšou príjemnou aktivitou stáva výber a umiestnenie detských lustrov a iných svietidiel.

Detské lustre presvetlia celú miestnosť

Ako deti rastú, mení sa aj využitie osvetlenia v detskej izbe. Základom však ostáva stropné svetlo, ktoré presvetlí celú miestnosť. Všeobecne platí, že menšie detské lustre môžu visieť nižšie, zatiaľ čo tie väčšie by mali byť inštalované bližšie k stropu.

Nezáleží v akom veku sú vaše deti, stropné svetlo poskytne detskej izbe dostatok osvetlenia pre všetky praktické záležitosti – rannú prípravu do školy, výmenu plienok, alebo len celkom bežné upratovanie.

Children room with climbing wall

Nástenné svietidlá

Výhodou nástenných svietidiel a lámp je, že vám poskytnú presne toľko svetla, koľko potrebujete a v takej pozícii, v akej si želáte. Prídu vám vhod najmä vtedy, ak už nemáte priestor na nočný stolík s lampou. Umiestnite nástenné svietidlá na stenu nad detskú posteľ a deti na ne bez problémov dočiahnu napríklad pri večernom čítaní.

Nočné lampy pre pocit bezpečia

Deti sú po tme malí bojkovia, a preto ocenia okamžitý prístup k svetlu. Šikovnú nočnú lampu na stolíku vedľa postele si môžu kedykoľvek zapnúť, keď sa chcú cítiť bezpečne alebo si len pohľadať spadnutého plyšového medvedíka.

Nočné lampy majú často veselé tvary alebo rozprávkové vzory na tienidlách. Vyberte svojim deťom tie, ktoré sa im budú najviac páčiť. Ak svetlo z nočnej lampy nie je príliš silné, môžu pri ňom aj zaspávať. Úplne najlepšie sa však deťom zaspí, keď im pri svetle lampy prečítate rozprávku na dobrú noc.

nočna lampa

Stolné lampy pre šikovných školákov

Máte doma malého školáka? Potom určite siahnite po užitočnej stolnej lampe, ktorá pomôže deťom sústrediť sa na domácu úlohu. Staršie deti si zrejme budú chcieť vybrať sami – nechajte ich, alebo im to zjednodušte tým, že spravíte predvýber, z ktorého si nakoniec zvolia svoju stolnú lampu.

Detskú izbu nemusíte za každú cenu preplniť umelým osvetlením. Stačí, ak citlivo prepojíte prirodzené slnečné svetlo s detským lustrom a veselou nočnou alebo stolnou lampou. Vytvoríte tak príjemnú atmosféru miesta, v ktorom vaše deti prežijú jedno z najkrajších období života.