Top
OPÄŤ K DISPOZÍCII - PONDELOK AŽ NEDEĽA od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ako odlíšiť masívny nábytok od nekvalitných napodobenín?

Ako odlíšiť masívny nábytok od nekvalitných napodobenín?

Ponuka v predajniach s nábytkom je v súčasnosti naozaj široká a dizajn rôznorodý. Často sa však stane, že pekný kus dreva je v skutočnosti obyčajná imitácia. Ako odlíšite masívny nábytok od nekvalitných napodobenín?

Masívny nábytok je vyrobený z prírodného dreva. Zvyčajne ide o rôzne druhy tvrdých a mäkkých drevín. Na Slovensku sa nábytok vyrába z tvrdého dubovéhobukového dreva, alebo z mäkšej borovice či smreku. Z exotických drevín je obľúbený odolný palisander alebo mango. Laková povrchová úprava nechá následne vyniknúť prirodzenej štruktúre a farbe dreva.

Popis produktu veľa napovie

Pri nákupoch cez internet sa rozdiely medzi skutočnou kvalitou dreva a imitáciou v podobe drevotriesky sledujú ťažko, spoliehajte sa najmä na popis produktu. Pri každom kuse nábytku by mala byť informácia o tom, z čoho je vyrobený. Poprední výrobcovia masívneho dreva často uvádzajú aj údaje o pôvode dreva, certifikácii alebo spôsobe ťažby.

Výrobný materiál musí byť uvedený v popise. Ak v ponuke nájdete iný podobný kus nábytku v nižšej cene, pravdepodobne pôjde o drevotriesku. Drevotrieska je v podstate tiež drevo, ide však o triesky a hobliny zmiešané s lepidlom a prekryté laminovacím papierom. Masívny nábytok žiadne lepidlá neobsahuje.

masivny_nabytok

Pravé drevo spoznáte dotykom aj pohľadom

Masívny nábytok od jeho napodobenín odlíšite najlepšie hmatom a zrakom. Na prvý pohľad je jeho štruktúra rôznorodejšia. Povrch je jemný a masív často obsahuje aj drobné prírodné nedokonalosti ako hrče, ktoré drevu dodávajú klasický prírodný vzhľad. Štruktúra a kresba je potom rôzna a mení sa. Naopak tam, kde je použitý laminát, môžete zbadať opakovanie rovnakého vzoru.

Na povrchu drevotriesky niekedy môžeme nájsť dyhu, čo je tenká vrstva prírodného dreva. Dyhovaný nábytok je kvalitnejší ako samotný laminát, stále však nedosahuje kvality masívu.

Vyššia váha zvyčajne poukazuje na kvalitu

Kvalitný masívny nábytok je ťažký (s výnimkou smrekového dreva, ako sme spomínali v úvode). Výrobky z drevotriesky alebo MDF dosky budú o niečo ľahšie. Skúste v obchode váhu jednotlivých stolíkov a hneď zistíte, ktorý je z masívu. Na druhej strane, nespoliehajte sa len na tento jeden ukazovateľ, nábytok skontrolujte aj vizuálne či dotykom.

masivny_stolik

Pozor na nízku cenu nábytku

Kvalita niečo stojí. Výroba masívneho nábytku je zložitá a má presne zaužívané technologické postupy, aby sa maximalizovali jeho pozitívne vlastnosti a obmedzili tie negatívne. Komoda z masívu bude mať rozhodne vyššiu cenu ako tá z drevotriesky. Za túto vyššiu vstupnú investíciu ale získate kvalitu, ktorá vydrží niekoľko rokov. Škrabance na dreve sa dajú ľahko vyriešiť, so zničeným laminovacím papierom už nič nenarobíte.

Overený predajca nábytku

Pri hľadaní dreveného a masívneho nábytku vám dobre poslúžia aj referencie. Predchádzajúci spokojní zákazníci sú najlepšou reklamou. Medzi popredných výrobcov masívneho nábytku dostupného na Slovensku patrí napríklad Drevbyt, výrobca dubového masívneho nábytku, alebo aj Drewmax či Masívum.

Nebojte sa zariadiť svoj domov masívnym nábytkom. Kvalitná výroba, jedinečnosť v každom kúsku a trvácnosť vám prinesú množstvo radosti a vašim návštevám dôvod na obdivné pohľady.