Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ako vytvoriť spálňu ako z luxusného hotela? Pomocou svietidiel

Ako vytvoriť spálňu ako z luxusného hotela? Pomocou svietidiel

Predstavte si, že je večer. Ste unavení a vstúpite do krásnej a honosnej spálne. Už len ten pocit, že ste niekto dôležitý a zaslúžite si oddych v elegantnom prostredí, vám dodá príjemnú energiu. Dizajn dokáže meniť to, ako sa cítime. Tak prečo si nepomôcť, aby nám bolo lepšie?

huelsta_LUNIS_merito_spalna_2

Výberom svietidla sa úroveň dizajnu v interiéri dá výrazne pozdvihnúť. Spálni doprajte minimálne jedno stredové a dve postranné svietidlá na čítanie. Svoje miesto tu nájdu aj LED pásy. Všetko si vysvetlíme bližšie. Na konci článku nájdete i tri skvelé tipy, ako si vo vašej nočnej zóne dopriať viac pohodlia.

Stredové svietidlo

Nebojte sa zvoliť väčší model, pri ktorom nejde iba o funkciu, ale aj o krásu. Dodá spálni šmrnc a zvýrazní jej štýl. Honosnosť vnesú moderné krištáľové lampy. Ich jednotlivé sklíčka, pospájané do retiazok, sa lesknú a trblietajú.

Nezľaknite sa ani údržby. Existujú špeciálne spreje, ktoré ju uľahčia. Pod lampu položte igelit a sklíčka nastriekajte sprejom. Tekutina automaticky odstráni špinu a jednoducho stečie.

Krištáľ vám nesedí? Dominantných a efektných svietidiel v rôznych iných materiáloch nájdete v ponuke veľké množstvo, pričom každý z nich navodí iný dojem.

lux64315

Papier, drevená dyha alebo recyklát sa hodia do prírodného, ale aj eklektického či hipsterského interiéru. Minimalistov poteší kov v jednoduchých a prísnych tvaroch, alebo, naopak, niečo kontrastné, napríklad do oblín zakrútená drevená dyha. Do retro spálne siahnite buď po tradičnej podobe krištáľového lustra, alebo po hrubom skle, textile či farebnom plaste.

Hravosť a originalitu v spálni získate tiež tak, že namiesto jednej dominantnej lampy zavesíte skupinku niekoľkých kúskov. Vhodné sú na to subtílne mini svietidlá, ktoré necháte visieť zo stropu na dlhých a farebne výrazných kábloch.

Potrpíte si na jedinečnosť? Poobzerajte sa po niečom výnimočnom, napríklad po svietidle z bavlnených kokónov. To určite nemá hocikto.

Lampy na čítanie

Svietidlá pri čele postele sa zídu nielen na čítanie. Sú praktické, napríklad keď  potrebujete zasvietiť a nerušiť partnera. Dizajnovo nič nepokazíte, ak siahnete po modeloch z rovnakej série, v akej ste vybrali stredový luster.

Typ postranných lámp vyberte už v momente, keď sa v interiéri rieši elektrika. Miesto na nočnom stolíku ušetria modely upevňujúce sa na stenu alebo visiace zo stropu. Nevšednou možnosťou pre väčšiu a modernú spálňu je stojanová lampa s dlhým a ohybným ramenom.

Apropo, jedna zaujímavosť: Vedeli ste, že niektorí výrobcovia postelí starosť s umiestnením lámp na čítanie vyriešili za vás? Ponúkajú totiž malé svietidlo ako súčasť čela postele.

spalna_postel_merito_spin

LED pásiky v spálni

LED pásy sa dajú v spálni dobre využiť ako náladové osvetlenie, vďaka ktorému izba pôsobí luxusne. Je vhodné ich situovať na stenu, o ktorú sa opiera čelo postele.

Úžasný dojem vykúzlite podsvietením postele. Bude pôsobiť, akoby sa vznášala.

Svetlo v spálni, ktoré mení farbu

Meniť farbu dokážu LED zdroje, dostupné v podobe pásikov alebo bodových svietidiel. No pozor, nie každý LED zdroj to vie, musí mať označenie RGB. Farby dokážu navodiť rôznu atmosféru, upokojujúcu, podnecujúcu či neutrálnu.

Takéto osvetlenie sa najlepšie ovláda pomocou diaľkového ovládača, ktorý slúži nielen na zapínanie a vypínanie, ale aj na zmenu farby a jej intenzity.

Dajte si však pozor na farby, ktorým by ste sa v spálni mali vyvarovať.

Tri tipy pre väčšie pohodlie

  1. Nespoliehajte sa iba na klasický vypínač stredového svetla. Zadovážte si diaľkový ovládač. Zhasnúť alebo rozsvietiť tak môžete i z pohodlia postele.
  2. Máte niekedy radi tlmené svetlo, vyžarujúce príjemnú, uspávaciu atmosféru? Uprednostnite lampy opatrené možnosťou stmievania. Podľa potreby si rozsvietite naplno, alebo iba tlmene.
  3. Chodíte v noci kontrolovať deti alebo sa napiť? Do zásuvky pri dverách spálne vložte nočné tlmené mini svetlo so senzorom pohybu. Rozsvieti sa automaticky, keď idete okolo, a je tak slabé, že vás celkom nepreberie. Samo sa opäť vypne.

A kde zohnať krásne svietidlá?

I keď sú mnohé modely iba na objednávku, skúste nájsť obchod, kde si ich viete pozrieť naživo. Výborný prehľad svietidiel získate napríklad u nás v Bratislave, v Galérii bývania STYLA.

Pozrite si zoznam našich predajcov,ktorí vám splnia sny o krajšom bývaní.

zoznam obchodov