Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Benátsky štuk: Viete, aké sú jeho výhody a nevýhody?

Benátsky štuk: Viete, aké sú jeho výhody a nevýhody?

Ak hľadáte kúsok luxusu pre svoj príbytok alebo podnikateľský priestor, môže byť benátsky štuk riešenie. Viete, aké sú jeho výhody či nevýhody? Alebo tušíte, odkiaľ pochádza jeho názov?

Benátsky štuk vie priniesť ku vám domov zážitok z nevšedného dekoru na stenách. Ak vás nudia biele steny a farebné považujete za priveľmi obyčajné, skúste sa zamyslieť nad touto alternatívou. Má celé spektrum výhod a okrem iného je cenovo dostupný. Je to riešenie pre odvážnych, ktorí radi vystupujú z priemeru.

Novinka? Rozhodne nie!

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že benátsky štuk je nová a moderná technológia, opak je pravdou. Táto stierková hmota imitujúca mramor sa používa už od 18.teho storočia.

Ako samotný názov napovedá, pochádza z Talianska, konkrétne z Benátok. Tu sa používal na dekoráciu kostolov, palácov vplyvných ľudí a iných dôležitých budov. Darmo, Taliani majú dizajn skrátka v krvi.

Interiér alebo exteriér?

Benátsky štuk je teda povrchová úprava stien. Jeho variácie sú priam nekonečné. Dnes vám odborníci vedia namiešať akúkoľvek farbu podľa vašich unikátnych požiadaviek. Môžete si zvoliť lesklý aj matný variant. Je to len na vás. Využite ho na dekor celej steny alebo pokojne len časti. Máte doma stĺp? Čo tak aplikovať naň benátsky štuk?

Ďalšia z častých otázok je, kde sa benátsky štuk využíva? Vďaka jeho odolnosti a mnohostrannosti ho môžete využiť tak v interiéri, ale aj v exteriéri. Je len na vás, kam sa vám hodí.

View this post on Instagram

Palladiano, also commonly called “Spatolato”, was the Italian finish most favored by Italian Renaissance architect Andrea Palladio (1508 – 1580) in the 16th century. His passion for marble-like effects and interest in new textures inspired him to use this incredible finish in all of his villas. The luxurious Palladiano marble finishes gives to any enviroments a wonderfully old world and timeless effect as well as in this bold handmade application by our partner company #pietravivaitaly #operabycumar #luxuryinteriors #madeinitaly #italianstyle #luxuryhomes #luxuryliving #luxurylivingstyle #customhomes #mansion #homedecor #interior_delux #interiordesign #interiordesigner #designinspiration #palladio #palladian #palladianarchitecture #venetianstucco #surfacedecoration

A post shared by Opera by Cumar (@operabycumar) on

Ocení ho každý rodič

Ak máte doma nezbedné ratolesti, určite oceníte, že benátsky štuk je umývateľný vodou. Detská kresba, špinavá ruka na stene alebo šmuhy od jedla už nebudú problém. Jednoducho ho umyjete a priestor je ako nový.

Vďaka svojej vodeodolnosti je vhodný dokonca do kúpeľní. Ak nie ste z tých, ktorí túžia po kachličkách od zeme až po strop, benátsky štuk je stvorený pre vás.

Jednoduchá aplikácia

Lámete si hlavu nad tým, či benátska omietka vyžaduje špeciálny povrch? Máme pre vás výbornú správu! Nie, nevyžaduje. Aplikovať ho môžete na PVC, betón, klasickú omietku, kov, drevo alebo dokonca sádrokartón. Drží a je ako stvorený do každého priestoru.

View this post on Instagram

#venetianstucco

A post shared by Marina Kievsky (@ifauxwalls) on

Ak zvažujete využitie benátskeho štuku u vás doma, určite sa poraďte s odborníkmi. V štúdiu Wallfashion vám určite radi poradia. Pracuje tam veľa šikovných ľudí, ktorí dajú vašim stenám ten správny šmrnc. A kde ich nájdete? Predsa u nás, v Style.