Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ktorý fasádny obklad si vybrať? Samočistiaca omietka či kompozit?

Ktorý fasádny obklad si vybrať? Samočistiaca omietka či kompozit?

Omrzela vás klasická omietka? Fasádne obklady dodajú vášmu domu šmrnc. Záleží len na vás, ktorý si vyberiete. Ponuka na trhu je široká. Pozitívne je, že väčšina materiálov je mimoriadne odolných a trvácich.

Architektúra neustále napreduje a interiérové i exteriérové riešenia poskytujú čoraz širšie možnosti. Zmeny sa týkajú aj fasádnych obkladov. Ich ponuka je dnes taká široká, že nie je ľahké sa vo všetkom zorientovať.

Aby sme vám výber fasády uľahčili, pripravili sme pre vás stručný prehľad rôznych riešení. Odlišujú sa inštaláciou, odolnosťou aj materiálovým zložením.

Kompozitné obklady

Kompozit často na prvý pohľad pripomína drevo, ale v podstate ide o zmes dreva a plastu. Na výrobu sa používajú piliny, drevená múčka a iný drevený odpad.  Na rozdiel od klasického dreva je kompozit oveľa odolnejší a dlhodobo si udržuje svoju farbu a tvar. Nájdete ho v najrôznejších farbách i tvaroch a môžete ho využiť aj na podlahy na terase alebo balkóne.

rodinny dom

Drevený obklad

Klasikou medzi tradičnými fasádnymi obkladmi je drevo. Využíva sa na úpravu fasády už celé stáročia pre jeho tepelno-izolačné vlastnosti a estetický vzhľad. Na druhej strane drevo nedokáže dlhodobo odolávať vplyvu vetra, vlhkosti a slnečného žiarenia. Časom zmení farbu a vznikne originálna patina.

Pre mnohých majiteľov domov je táto zmena mimoriadne žiadanou vlastnosťou dreva. Ak chcete, aby bol obklad stálejší, vyberte si niektoré z exotických drevín. Sú drahšie, ale odolnejšie. O drevo sa nezabudnite pravidelne starať. Zvyčajne sa nezaobídete bez oleja a laku.

dreveny obklad

Moderný hliníkový obklad

Ak máte radi modernú a jednoduchú architektúru, zvážte hliník. Medzi jeho najväčšie výhody patrí odolnosť proti požiaru a bezúdržbovosť. Obklad vám nezhrdzavie a dokáže sa prispôsobiť tuhším zimám aj horúcemu letnému počasiu. V neposlednom rade hliníková fasáda ochráni váš dom aj pred vlhkosťou.

Obklad je fasádnym riešením s integrovaným systémom odvetrávania. Vďaka prúdiacemu vzduchu medzi hliníkom a stenou nevzniká vlhkosť. Plechové fasádne obklady sa v zásade umiestňujú na špeciálne spony, prípadne na drevenú konštrukciu. Montáž je rýchla a samotné plechy do seba ľahko zapadajú vďaka systému pero a drážka.

Fasáda z keramiky

Keramické obklady z pálenej tehly majú nízku nasiakavosť, bez problémov odolajú dažďu, UV žiareniu i plesniam. Nerozťahujú sa vplyvom tepla, sú hladké a jednoducho sa čistia.

Na výber máte veľkoformátové dosky, ale aj menšie keramické obklady, z ktorých môžete vytvoriť zaujímavú mozaiku. Keramická fasáda sa umiestňuje priamo na stenu lepením alebo na konštrukciu, ktorá môže byť z dreva alebo hliníka.

Keramickú fasádu oceníte najmä, ak sa niektorá zo stien vášho domu nachádza priamo pri ceste. Takéto steny často lákajú mládež, ktorá vám ju dokáže sprejom za pár sekúnd zničiť. Keramický obklad sa vyrába aj v takzvanej antigrafitovej úprave. Maľbu potom jednoducho zmyjete obyčajným saponátom.

Vláknocement

Ak hľadáte mimoriadne odolné riešenie z ekologických materiálov, riešením môže byť vláknocement. Rovnako ako ostatné fasádne riešenia je odolný voči poveternostným podmienkam, vode, UV žiareniu, je nehorľavý a zoženiete ho v množstve farebných prevedení. Takáto fasáda si nevyžaduje žiadnu údržbu a navyše je recyklovateľná.

Na dom sa upevňujú dosky z vláknocementu pomocou konštrukcie. Inštalácia nie je zložitá a vláknocement sa dobre kombinuje aj s inými fasádnymi materiálmi, ako napríklad drevom.

Samočistiaca omietka

V prípade, že ste neprišli na chuť žiadnemu z obkladov, ale hľadáte inteligentné riešenie, ktoré vydrží mnoho rokov, investujte do samočistiacej omietky. Omietka je špeciálne vytvorená tak, že rozkladá nečistoty, zabraňuje mikroorganizmom sa uchytiť a ďalej množiť. Následne sú všetky nečistoty a prach zmyté počas obyčajného dažďa.

Fasáda si udrží svoj nový vzhľad približne dvakrát dlhšie ako obyčajná omietka. Samočistiacu omietku oceníte aj v prípade, že máte postavenú novostavbu a v okolí je prašné prostredie, či už z dôvodu výstavby alebo blízkosti väčšej cestnej komunikácie.

V každom prípade, nech sa rozhodnete pre ktorékoľvek riešenie, vždy sa radšej prikloňte k odvetraným fasádam. Okrem toho zoberte do úvahy aj trvácnosť fasády a neskoršie náklady na údržbu, prípadne obnovu vzhľadu.

Originálne riešenia exteriérových a interiérových fasád ponúka väčšina predajcov fasádnych riešení.

Ak sa nebojíte experimentovať, siahnite po kreatívnych riešeniach spoločností ktoré majú showroom vo Svete nábytku Styla v Bratislave.