Top
PONDELOK AŽ NEDEĽA od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Nie je jedno, po čom stúpate. Aké podlahy sa hodia do vášho domova?

Nie je jedno, po čom stúpate. Aké podlahy sa hodia do vášho domova?

Aký materiál na podlahu sa hodí do jednotlivých miestností? Keďže ide o investíciu na dlhé roky, predtým než sa rozhodnete, zvážte všetky pre i proti. Niektoré materiály majú svoje limity, a preto sa na otázku podláh pozrieme z čisto praktického hľadiska.

Skôr ako sa pustíte do výberu materiálu a vzorov, ujasnite si, nakoľko je vaša podlaha tepelne či zvukovo izolovaná a či budete mať podlahové kúrenie. Aj tieto technické záležitosti môžu ovplyvniť výber.

Na podlahové kúrenie sú ideálne prednostne materiály, ktoré dobre vedú teplo, ako napríklad keramická dlažba, PVC či liaty betón. Tie, ktoré sú, naopak, dobrými tepelnými izolantmi, ako je drevo či korok, sú vhodné o niečo menej. Avšak, všetko závisí aj od skladby podlahy a jej hrúbky, a tak v ponuke nájdete napríklad aj drevené podlahy vhodné na podlahové vykurovanie.

Teplé drevo

Drevo má skvelé používateľské vlastnosti: je teplé na dotyk a v suchom stave sa nešmýka. Riziko pokĺznutia ešte znižuje moderná priznaná štruktúra, kde pri dotyku rukou cítite pod prstami jednotlivé nerovnosti. Vyhovovať môže rodine s deťmi, ktoré sa rady hrajú na podlahe, alebo seniorom, aby mali od nôh pocit tepla.

Za nevýhody dreva ako materiálu sa považuje nasiakavosť vodou a vzdušnou vlhkosťou. Výrobcovia sa snažia eliminovať túto vlastnosť prostredníctvom rôznych úprav. I tak sa neodporúča do kúpeľní a do starších domov s vlhkými stenami.

Rozdiely u výrobcov nájdete nielen v optike dreva, ktorá súvisí najmä s druhom dreviny, ale aj v povrchovej vrstve, ktorou je ošetrený povrch. Súvisí s tým najmä následná starostlivosť a to, či si drevo vyžaduje po istom čase opakovanie náteru.

Výhodou kvalitnej drevenej podlahy je jej nadčasovosť a vysoká životnosť. I po desiatkach rokov je možné povrch jemne zbrúsiť, opätovne nalakovať a podlaha bude ako nová.

Ak si nevyberiete na podlahu exotické drevo, dovezené z veľkých diaľok, ale drevo vyťažené u nás alebo aspoň v okolitých štátoch, môžete mať dobrý pocit, že ste mysleli aj na životné prostredie. Okrem toho, drevo je obnoviteľná surovina.

drevená podlaha

Prístupná laminátová podlaha

Laminátová podlaha je doslova chameleónom medzi podlahami. Vizuálne dokáže napodobiť hocičo od dreva cez keramiku, korok až po rôzne dizajnové vzory. Okrem hygienických miestností sa hodí kamkoľvek, no pozor, na rozdiel od prírodných materiálov je chladnejšia pre nohy.

Ak ju použijete do spálne, detskej izby či do obývačky, počítajte s kobercami minimálne na miestach, kde sa nohami často dotýkate podlahy. Umiestnite napríklad behúne v spálni a detskej izbe pri posteliach alebo jeden väčší centrálny koberec, kde sa hrajú deti.

Apropo, to, že sa laminátová podlaha nehodí do hygienických miestností, neplatí na sto percent, záleží totiž, o aký typ ide. V ponuke predajcov sa dajú nájsť i dosky opatrené v mieste dotyku plastovým tesnením, ktoré sú určené práve do kúpeľní. Ak teda hľadáte podlahu, ktorá je vhodná do celého bytu alebo domu bez výnimky, laminátová môže byť tá pravá.

Pozor však, hladká úprava je i za sucha trošku klzká, zvlášť, ak zvyknete chodiť doma v ponožkách. No i tu existuje riešenie a tým je tvarovaná štruktúra povrchu napodobňujúca drevo.

laminátová podlaha

Vinylová podlaha

Ide vlastne o typ PVC podlahy, ktorá sa kedysi vo veľkom používala v panelákoch. Avšak dnes, podobne ako laminát, je aj ona „chameleónom”, pretože napodobní drevo, keramickú i kamennú dlažbu. Ide o nestudenú a najmä vode nepriepustnú podlahu a viete ju uložiť v celom byte bez výnimky.

vinylová podlaha

Originálny korok

Korková podlaha je, podobne ako drevo, teplá od nôh. Korok patrí k obnoviteľným surovinám, keďže kôra, ktorá sa reže z korkových dubov, opäť dorastá. V ponuke sú okrem tradičného korkového vizuálu aj naozaj netradičné a originálne vzory.

Navyše, korok je prirodzene nenasiakavý, a tak ho môžete využiť aj v hygienických miestnostiach. Tam uprednostnite korok predávaný v rolkách pred praktickými doskami s klik systémom na báze dreva, kde voda môže zatiecť pomedzi medzery až pod podlahu.

Za korkovú podlahu je niekedy označená aj podlaha s optikou dreva. Ide o potlač s dreveným motívom a korok, ako výborný tepelný izolant, je súčasťou podlahových dosiek.

korková podlaha

Celoplošný koberec

Je teplý od nôh a navyše i mierne mäkký. Príjemný je v spálni, detskej izbe, ale aj v obývačke. Ak máte malé deti, ktoré sa na ňom budú hrávať, dajte pozor na materiál. Ten čisto syntetický totiž dokáže pri páde nepríjemne „spáliť” pokožku.

Keďže je rýchlo nasiakavý, dlho schne a ťažšie sa čistí, je nevhodný do kúpeľne a toalety, vstupnej haly či kuchyne.

Keramická dlažba

Pre svoje vlastnosti sa s obľubou používa v hygienických miestnostiach, prípadne v kuchyni. Je nenasiakavá, hygienická a odolná voči abrazívnym a chemickým čistiacim prostriedkom. Jej tvrdosť a chlad ju však z ostatných miestností takmer vytlačili.

Ultramoderný liaty betón

Uplatňuje sa v minimalistických domoch, kde je priznaný jeho opticky surový povrch. Keďže betón je prirodzene nasiakavý, je nutné túto podlahu na začiatku ošetriť špeciálnymi prípravkami.Chystáte sa k podlahe zakúpiť aj koberec? Poradíme vám, ako z neho spraviť hlavný prvok obývačky. Širokú ponuku podláh i kobercov nájdete u predajcov Obchodného centra Styla, kde vám radi pomôžu s otázkami technického typu.