Top
OPÄŤ K DISPOZÍCII - PONDELOK AŽ NEDEĽA od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Obývačka s kuchyňou: viete, aké sú výhody či nevýhody?

Obývačka s kuchyňou: viete, aké sú výhody či nevýhody?

Spojenie obývacej izby s kuchyňou do jedného fungujúceho celku je moderným a veľmi obľúbeným dispozičným riešením. Je však takéto riešenie zariadenia domácnosti naozaj pre každého? Prečítajte si náš nasledujúci článok.

Niekto túži po súkromí, iný rád organizuje stretnutia s priateľmi a rodinou. Niekto si nevie predstaviť, že mu návšteva uvidí až do kuchyne a niekto zase to, že bude pripravovať jedlo za zatvorenými dverami. Spojenie kuchyne a obývacej izby má, rovnako ako akékoľvek iné dispozičné riešenie, svoje výhody a nevýhody. Poďme sa na ne bližšie pozrieť.

Optické zväčšenie priestoru

Prepojenie obývacej izby s jedálňou vytvára opticky zaujímavé priestorové riešenie. Jedna veľká miestnosť bez zbytočných priečok, stien a dverí sa javí väčšia a vzdušnejšia. Takéto riešenie svedčí najmä bytom alebo domom s menšou rozlohou. Prepojený priestor okrem toho rýchlo premení aj malé izby na moderný interiér.

Maximálne využitie úžitkovej plochy

Žiadne steny a zbytočné chodby znamenajú viac miesta na pohyb. Celková úžitková plocha je väčšia a priestor poslúži napríklad na cvičenie a hry s deťmi. Medzi obývačkou a jedálňou je zvyčajne miesto aj na priestranný jedálenský stôl. Konečne môžete pozvať celú rodinu na večeru alebo rodinné stretnutie.

stôl

Kontakt s rodinou a priateľmi

Spojením kuchyne a obývačky vzniká u vás doma jedno veľké centrum diania. Miesto, kde vždy nájdete celú rodinu, pri každodenných činnostiach aj pri odpočinku.

Ak ste rodičom, tak budete mať z kuchyne dobrý výhľad na všetko, čo sa deje v dome. Na druhej strane, ako hostiteľ nemusíte nechávať návštevu osamote a neustále odbiehať pre občerstvenie do inej miestnosti.

Nutnosť dizajnového zladenia miestností

Mnohé z nevýhod takéhoto spojenia sú veľmi ľahko riešiteľné. Prvou je o niečo komplikovanejšie zariaďovanie. Na to, aby veľký a rôznorodý priestor pôsobil harmonicky, budete potrebovať zjednocujúce prvky.

Na podobné požiadavky sú už predajcovia pripravení. Mnohé série nábytku sa vyrábajú tak, aby v konkrétnom dizajne bol nábytok do kuchyne, jedálneobývacej izby. Ďalšou alternatívou, ako vkusne zariadiť prepojený priestor, je nábytok na mieru.

Menej miesta pre úložné priestory

Bez stien zvyčajne vzniká problém s umiestnením vstavaných skríň a úložných priestorov. Na túto situáciu treba myslieť už pri zariaďovaní interiéru. Riešenímsedacie súpravy alebo taburety s úložným priestorom alebo priestranné vstavané skrine v ostatných miestnostiach, napríklad v spálni alebo predsieni.

Vône varenia v celom byte

Jednou z nevýhod prepojených miestností je paradoxne jeho samotná otvorenosť. Nevyhnutne stratíte istú mieru súkromia. Aj všetky vône a pachy z kuchyne sa ľahko rozšíria do ostatných miestností. Tomuto javu nezabráni ani výkonný digestor. Pri sledovaní televízie vás takisto môže občas rušiť hluk kuchynských spotrebičov.

Tieto rušivé vplyvy dokážete eliminovať napríklad kuchynskou linkou vybavenou dvierkami s tichým dojazdom alebo spotrebičmi s nízkou hlučnosťou. V prípade, že chcete otvorený priestor trošku oddeliť, pouvažujte nad kúpou barového stola.

Moderné riešenie s množstvom výhod

Konečné rozhodnutie záleží len od vášho osobného pocitu, výhody však jednoznačne prevyšujú nevýhody. Najmä preto, že na problémy pri otvorenom priestore už existujú efektívne riešenia. Na trhu je široká ponuka nábytku, ktorým pohodlne zariadite celý priestor aj bez toho, aby ste boli interiérovým dizajnérom. Hlučnosť spotrebičov je rovnako z roka na rok nižšia.

Širokú ponuku nábytku a zariadenia do obývacej izby, jedálne aj kuchyne nájdete v OC Styla v Bratislave. Pod jednou strechou kúpite kvalitné sedacie súpravy aj kuchynské linky na mieru v špičkovej kvalite.