Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Slávnostné vianočné prestieranie: prírodné inšpirácie do 10 minút

Slávnostné vianočné prestieranie: prírodné inšpirácie do 10 minút

Odolajte pokušeniu kúpiť plastového srnčeka alebo ďalší svietnik do zbierky a skúste to tento rok jednoduchšie a s láskou k prírode. Výnimočnú atmosféru vytvoria aj obyčajné šišky alebo vetvičky. Ukážeme vám, ako na to.

Vianoce sú jedným z najvýznamnejších sviatkov a štedrovečerná večera si právom zaslúži slávnostné prestieranie. V niektorých rodinách sa vyťahujú taniere a poháre na špeciálne príležitosti, inde sa každý rok experimentuje s rôznymi farbami.

Ak hľadáte zaujímavé a vkusné dekorácie, skúste tento rok siahnuť po výzdobe, ktorú vyrobila sama príroda. Zoberte si košík a vyberte sa do lesa. Hľadajte šišky, vetvičky z ihličnanov, konáriky popínavých rastlín alebo červené bobuľky. Prípadne siahnite po dekoráciách, ktoré doplnia váš sviatočný štýl.

Ako aranžovať prírodné materiály?

Vytvárať výzdobu z prírodných materiálov zvládne každý. Príroda je v ladení farieb expertka a všetko, čo nájdete počas prechádzky po lese, je už dokonale skombinované. Nemôžete sa pomýliť. K prírodnej výzdobe sa hodí jednoduchá biela jedálenská súprava, ktorú stačí skombinovať s jemným rustikálnym štýlom.

pretty-platinum-jedalenska-suprava

Stolová dekorácia zo šišiek a ihličia

Na stred stola patrí dominantnejšia výzdoba, ktorú vytvoríte pomocou ihličia a stále zelených rastlín. Využite rôzne druhy vetvičiek od borovice, smreka, jedličky až po listy cezmíny, podobne ako v Berndorf Sandrik.

stolová dekorácia zo šišiek a ihličia

Vetvičky môžete naaranžovať do misky alebo ich prilepiť tavnou pištoľou na tenší konárik. Pomedzi zelené ihličie poprepletajte šišky a môžete pridať aj celé vlašské oriešky, škoricu alebo sušené kolieska z pomarančov. Okrem vizuálnych pôžitkov, pošteklíte aj tie čuchové.

Menovky na stolovací servis

Menovky nie sú doménou len rodinných osláv alebo svadieb. Tento malý detail si nájde svoje miesto aj pri slávnostnom prestieraní štedrovečerného stola. Každému, kto si k nemu sadne, dá pocit výnimočnosti a dôležitosti.

Ako vyrobiť menovky? Vystrihnite z hnedého papiera menšie obdĺžniky so zaoblenými hranami. Do každého urobte dierkovačkou otvor, cez ktorý prevlečiete jutový špagátik. Zo špagátika uviažte mašličku a pridajte šišku alebo konárik obsypaný bobuľami.

Nahraďte vázy drevom

Máte doma menšiu drevenú nádobu alebo debničku? V tom prípade z nej viete za desať minút urobiť výzdobu ako z kvetinárstva. Najskôr umiestnite do jej stredu florex a postupne do neho začnite zapichovať vetvičky. Prvé aranžujte väčšie objekty ako sviečky či vetvičky a postupne pridávajte menšie, čím priestor  zahustíte. Nakoniec prilepte tavnou pištoľou šišky alebo vianočné gule.

 

Ako postupovať pri príprave slávnostného prestierania?

Okrem výzdoby patrí k slávnostnému prestieraniu aj vhodne zvolený obrus, jedálenská súprava a svoju úlohu zohráva aj rozmiestnenie príboru či pohárov.

Pri príprave slávnostného stola postupujte vrstvením. Najskôr umiestnite obrus a potom naň pridajte stredovú štólu. Nakoniec pridajte hlavnú výzdobu na stred stola a prejdite k rozmiestňovaniu tanierov.

Každý pri stole by mal mať aspoň 75 centimetrov miesta. To je dostatočný priestor pre pohodlnú konzumáciu jedla. Ak máte väčšie, takzvané klubové taniere, ktoré ostávajú počas celého stolovania na stole, použite ich. Na ne umiestnite tanier na hlavné jedlo a polievku.

Skvelým pomocníkom pri prestieraní sú obrúčky na servítky. Ušetria vám čas pri premýšľaní nad skladaním servítky a pôsobia mimoriadne elegantne. Viac inšpirácií nájdete v predajni Platerié.

obrucky-na-servitky

Príbory rozmiestnite klasicky, ako zvyčajne. Vidličku naľavo, lyžičku s nožom napravo. Pamätajte na to, že nôž sa ukladá ostrím k tanieru a umiestňuje sa medzi tanier a lyžicu.

slavnostne-prestieranie
Noblesné príbory v jednoduchom prevedení od Bendorf Sandrik hravo zladíte s akýmkoľvek prestieraním. Majú leštený povrch, no zároveň sú vhodné aj do umývačky. Tieto inšpirácie sú práve z novootvorenej predajne Bendorf Sandrik, ktorú môžete navštíviť už aj u nás v Style.

sviatocne-prestrety-stol

Na slávnostné príležitosti si môžete dopriať aj slávnostný príbor, ktorý však nepôsobí gýčovo, ale elegantne. Nežne pôsobí aj elegantný postriebrený príbor so zdobenými rukoväťami, ktorý nájdete v predajni Platerié.

postriebreny-pribor

Elegantnou bodkou sú slávnostné poháre na víno z predajne White Home. Vkusne prestretý a naaranžovaný stôl podčiarkne výnimočnosť vianočnej atmosféry a vy si svojím úsilím uctíte hostí.

vinove-pohare

Ak by ste do svojho stolovacieho servisu potrebovali ešte zopár nadčasových a kvalitných doplnkov, príďte sa pozrieť k nám do Sveta nábytku Styla. Veríme, že aj naše tipy na slávnostné prestieranie prispejú ku krásnej a harmonickej atmosfére vášho domova.