Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Trendy drevené obklady súčasnosti: zabudnite na tatranský profil

Trendy drevené obklady súčasnosti: zabudnite na tatranský profil

Drevený obklad funguje ako zvukový a tepelný izolant, prinesie do vášho domova kúsok prírody a zároveň môže byť výrazným dizajnovým prvkom. Moderné drevené obklady sú trendom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Drevený obklad sa využíval najmä v minulosti. Bol symbolom bohatstva a postavenia. Objavovali sa najmä drevené kazetové obklady na stropoch, alebo ozdobné lišty pozdĺž stien. Išlo o umelecké a drevorezbárske diela, ktoré dodávali priestoru autenticitu a luxus.

Dnešné drevené obklady už vyzerajú úplne inak. Prispôsobili sa požiadavkám moderného bývania. Obľúbené sú veľkoformátové dosky i exotické dreviny v kúpeľniach. Ak zvažujete drevený obklad, mali by ste vedieť niečo o používaných drevinách, spôsobe inštalácie obkladu a vlastnostiach dreva.

Prečo drevo a nie tapetu?

V prvom rade ide o estetický a pocitový rozdiel. Druhý rozdiel je najmä cenový. Drevo je, pochopiteľne, drahšie. Napriek tomu sa investícia do dreva vyplatí. V porovnaní s tapetami má výborné akustické a tepelno-izolačné vlastnosti.

Vďaka drevenému obkladu môžete odhlučniť steny medzi miestnosťami. Obklad splní svoj účel najmä v prípade úzkych alebo sadrokartónových stien. Všimnite si, že sa často využíva v kinách, divadlách alebo na recepciách. Tento krásny interiér je z dielne štúdia KARKI Tapety.

dreveny-obklad-na-recepcii

Aký typ dreva sa hodí do interiéru?

Drevený obklad môže byť mozaikový, v podobe veľkoformátových dosiek, alebo tradičného tatranského profilu. Veľkoformátové dosky sa hodia na obklad stien, ale aj stropov.

Do interiéru môžete využiť prakticky akékoľvek drevo, pretože v konečnom dôsledku je najdôležitejšia jeho povrchová úprava. Obklad by mal byť správne ošetrený, namorený, s kvalitným náterom proti UV žiareniu.

Najčastejšie sa využíva dub, exotické dreviny ako sibírsky smrekovec, bangkirai, ale aj cenovo dostupné riešenia zo smreku alebo borovice. Exotické dreviny majú výhodu v tom, že ich netreba povrchovo ošetrovať. Časom, vplyvom tepla, vlhka a svetla, menia farbu, ale táto nedokonalosť im pridáva na kráse. Ak uprednostníte ošetrené drevo, zachová si svoj vzhľad mnoho rokov.

Ako sa umiestňuje drevený obklad na stenu?

Drevo potrebuje vzduch, a preto sa obklad umiestňuje na špeciálnu konštrukciu, ktorá umožňuje vytvoriť vzduchovú medzeru medzi obkladom a stenou. Navyše, takáto medzera zvyšuje tepelnú izoláciu.

Pri vytváraní obkladu premýšľajte aj nad umiestnením latiek. Ak budú vodorovne, opticky predĺžia a znížia miestnosť, vertikálne rozmiestnenie naopak miestnosť skráti a opticky zvýši. Môžete tak opticky upraviť nedostatky priestorov bez rekonštrukcie. Takýto interiér vykúzlili v štúdiu Nice Decor.

byvacka-s-drevenym-obkladom

Drevený obklad môže byť aj v kúpeľni

Keď príde na rad interiér kúpeľne, väčšina ľudí uvažuje nad klasickými obkladačkami. Ale aj tu môžete umiestniť drevený obklad. Existujú dreviny, ktorým neprekáža vlhko. Zvyčajne ide o tmavé a mimoriadne tvrdé exotické dreviny, z ktorých sa vyrábajú lode. Takýmito drevinami sú napríklad teakové drevo alebo wenge.

Wooden details in luxury bathroom

Pri hľadaní vhodného dreveného obkladu je namieste sa obrátiť na interiérového dizajnéra, ktorý vám odporučí materiál, farebnosť i dizajn obkladu. Inšpiráciu a cenné rady získate aj v showroomoch vo Svete nábytku Styla.

Napríklad profesionálne štúdio na úpravu stien Karki má bohaté skúsenosti s drevenými obkladmi z bytov, domov i hotelových komplexov. Exkluzívne drevené obklady od popredných európskych výrobcov nájdete v showroome Nice Decor.