Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Túžite po vintage nábytku do spálne? Inšpirujte sa nežnými trendmi

Túžite po vintage nábytku do spálne? Inšpirujte sa nežnými trendmi

Vintage je štýl mnohých tvárí, elegantný aj romantický. Základným princípom je kombinovanie moderných prvkov so starším a zrenovovaným nábytkom. Doplnky sú hravé a interiér často pôsobí ako z filmu. Poradíme vám, ako vniesť vintage do vašej spálne. 

Zariaďovanie vintage nábytkom pripomína písanie príbehu. O čom bude, je len na vás. Vintage nábytok dýcha históriou. Môže byť zrenovovaný, alebo nový s opotrebovaným dizajnom či patinou. K tomuto štýlu patria kvetinové vzory, zamat a z nábytku by nemali vo vašej spálni chýbať dizajnové lampy alebo toaletný stolík.

Skôr, ako začnete zariaďovať svoju spálňu vo vintage, je dobré si uvedomiť, že to nebude z večera do rána. Tento interiérový štýl si vyžaduje trpezlivosť. Hľadanie zariadenia a nábytku, ktorý vás skutočne osloví, je behom na dlhú trať. Nevynechajte obchody s kvalitným nábytkom a starožitníctva. Najkrajšie poklady možno nájdete na povale u starých rodičov.

Základné prvky vo vintage spálni

Vyberajte kvalitný a najmä drevený nábytok. Masívnu posteľ alebo nočné stolíky sa nesnažte suplovať drevotrieskou. Drevo má v prípade vintage štýlu nenahraditeľné miesto. Nábytok by nemal pôsobiť stroho, typické sú oblé hrany alebo vyrezávaný dekor.

Využívajte pastelové farby, bielu, krémovú alebo sivú. Výraznejšie farby môžete využiť v prípade látok a doplnkov. Ak netúžite po veľkých investíciách, tento štýl môžete vniesť do interiéru aj pomocou vhodnej tapety alebo farebnej steny, ideálne so vzhľadom popraskania a patiny.

Do každej vintage spálne patrí elegantný toaletný stolík. Nielenže urobí poriadok v šperkoch a kozmetických prípravkoch, ale vytvorí správnu atmosféru. V prípade, že máte väčšiu spálňu, môžete podčiarknuť vintage štýl kreslom alebo luxusnou zamatovou sedačkou.

vintage_nabytok_skrina

Doplnky nesmú chýbať

Ak máte základné kusy vintage nábytku, je čas pohrať sa s doplnkami. Chcete, aby vaša spálňa bola farebná, alebo preferujete tón v tóne? Obe možnosti sú pri vintage v poriadku.

Najdôležitejšími doplnkami sú textílie – vankúše alebo závesy siahajúce od stropu až po zem. Malo by ísť o výhradne prírodné materiály. Zo vzorov jednoznačne stavte na kvety. Doplnky ani nehľadajte v klasických obchodoch, rovno zamierte do starožitníctva a poobzerajte sa po zrkadle v masívnom drevenom ráme, svietnikoch alebo vázach.

Ako vyzerá vintage v mužskom štýle?

Buďme úprimní, tento štýl si oveľa viac získava nežnejšie pohlavie. Dôvod je jednoduchý, vintage štýl je vo svojej podstate romantický. To však neznamená, že musí byť len ženský. Základom vintage nábytku je kombinácia modernosti a histórie, a tie sa môžu stretnúť aj v podobe kožených kresiel, stolíka z lodného kufra a čiernobielych fotografií.

Vintage interior with leather sofa

Ako sme spomínali na začiatku, pri zariaďovaní buďte trpezliví. Opatrne kombinujte a vyberajte len kvalitné materiály. Ak premýšľate, kde začať, máme pre vás tip. Navštívte Svet nábytku Styla v Bratislave. Pod jednou strechou tam nájdete kvalitný masívny nábytok od spoločnosti Masívum, elegantné vintage vázy a doplnky v Platerié a dokonalé kvetinové dekorácie ako z luxusného hotela vám naaranžujú v Ellie Florist.