Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Vidiecku pohodu môžete mať aj v bratislavskom byte. Vyčarí ju krb

Vidiecku pohodu môžete mať aj v bratislavskom byte. Vyčarí ju krb

Krb v byte? Prečo nie. Môže byť iba záležitosťou pre efekt alebo mať i funkciu vykurovania. Poradíme vám s vhodným výberom.

Na začiatok vedzte, že nie je krb ako krb. V zásade sa líšia podľa zdroja tepla na:

  • plynové krby,
  • elektrické krby,
  • krby na tuhé palivo.

krb bratislava

Kým elektrický je na inštaláciu najjednoduchší a na údržbu najmenej náročný, pri plynových krboch a krboch na tuhé palivo je potrebné zabezpečiť prívod vzduchu na horenie a predovšetkým odvod spalín.

To je však riešiteľné iba v niektorých bytoch, či už v starých, kde ešte nájdete komín, alebo naopak, v luxusných novostavbách, kde architekti počítali s prvkom ohňa. Kým ale napojíte v starom byte komín, je nutné zistiť, či je to vôbec technicky možné, potom ho nechať odborne zrekonštruovať a získať revíznu správu.

Kam s krbom?

Ak je v byte komín, miesto pre krb by malo byť logicky pri ňom. Dôležité je zabezpečiť nehorľavú podlahu a blízke okolie. Sedenie situujte tak, aby ste svetlo ohňa či jeho imitáciu dobre vnímali a mohli i pozorovať.

Čo sa týka podoby krbu, v ponuke sú samostatne stojace modely a krbové vložky, ktoré je nutné obmurovať. Štýl prvého spomenutého vyberte podľa štýlu bytu, obmurovanie prispôsobíte na mieru. Dajte pozor na výslednú hmotnosť a zvoľte ľahké a teplu odolné tvárnice.

Ako si vybrať krb podľa jeho výkonu?

Zabezpečujete si vykurovanie bytu sami? Krb môžete nechať napojiť na teplovodné rozvody s radiátormi, teplovodné podlahové kúrenie alebo teplovzdušné výduchy a pomocou nich vykurovať všetky miestnosti.

Takéto riešenie však už patrí do rúk skúseným odborníkom. Nadimenzujú výkon krbu podľa toho, koľko tepla potrebujete na vykúrenie vášho bytu. Ak bývate v nízkoenergetickom bytovom dome, vystačí vám krb s nižším výkonom, ako keď bývate v staršom bytovom dome bez zateplenia.

V špecifikáciách krbov nájdete napísaný jeho skutočný výkon v kW. Uvádza sa tiež hodnota maximálneho objemu vykúreného vzduchu v kubických metroch, čo je orientačné vyjadrenie, závislé od energetickej hospodárnosti stavby.

V byte s centrálnym vykurovaním má krb zmysel ako dizajnová lahôdka.

Typy krbov

Plynový krb

Pokiaľ máte do bytu privedený plyn, môžete o ňom uvažovať. Dôležité je zabezpečiť odvod spalín. K plusom plynového krbu patrí nenáročná údržba a prevádzka, možnosť diaľkového ovládania a regulácie teploty.

plynovy krb

Aby ste si krb užili i vizuálne, ponúkajú výrobcovia niekoľko typov imitácií polienok, žeravých uhlíkov a plameňa.

Ak nie je zabezpečený prívod plynu presne k miestu, kde má stáť krb, dá sa doviesť i dodatočne. Čo sa týka postupu, obráťte sa na plynárov. Reálne sa pripravte na tenké potrubie vedené popri stenách a pod stropom, pretože pod podlahou to z bezpečnostného hľadiska nie je možné.

Krb na tuhé palivo

Hoci sa uvádza, že vykurovanie drevom je momentálne najlacnejší spôsob vykurovania, krb na tuhé palivo naráža pri používaní v byte na niekoľko mínusov. Podmienkou je, samozrejme, bezpečný komín. Okrem toho je nutné opakovane kupovať palivo, ktoré treba dostať do bytu a skladovať ho. S tým súvisí i prašnosť a náročnejšia údržba.

krb_na_drevo

Elektrický krb

Elektrický krb sa jednoducho inštaluje, často postačí obyčajná zástrčka na 220 V. Nie je nutný prívod vzduchu a odvod spalín či revízia komínu. Dá sa s ním prikúriť alebo iba vytvoriť príjemnú atmosféru. Na výber je niekoľko typov imitácií horiaceho dreva, poteší aj diaľkové ovládanie.

Okrem samostatne stojacich modelov sú dostupné i ľahké stenové modely, šetriace podlahovú plochu bytu.

Tvrdenie, že krb v byte je hlúposť, určite neplatí všeobecne. Treba mať ale dostatok správnych informácií o krboch, ich inštalácii, revíznej správe či komíne, ktoré vám pomôžu sa dobre rozhodnúť. Príďte sa pozrieť do Galérie bývania STYLA a nájdite krásny nový prvok vášho bytu, ktorý vás zohreje počas dlhých zimných večerov.

Pozrite si zoznam našich predajcov,ktorí vám splnia sny o krajšom bývaní.

zoznam obchodov