Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Vyberte vonkajšiu dlažbu správne. Exteriér má vysoké nároky

Vyberte vonkajšiu dlažbu správne. Exteriér má vysoké nároky

Vyberáte dlažbu do exteriéru? Vonkajšia dlažba musí spĺňať prísne kritériá. Viete, ktoré to sú a ako správne vybrať? Dôležitý je nielen dizajn, ale aj odolnosť a bezpečnosť.

Aké sú kritériá na správny výber vonkajšej dlažby?

Je viacero kritérií, ktoré by mala vonkajšia dlažba spĺňať. Dizajn je určite tiež jedným z nich, no dôraz je potrebné klásť aj na funkčnosť. Pozrime sa na ne podrobne.

Poveternostné vplyvy

Žijeme v miernom podnebnom pásme. V ostatných rokoch však označenie „mierne” začína strácať význam. Viac sa hodia prívlastky ako vrtošivé či extrémne nepredvídateľné. V zime môžu na našom území mrazy dosahovať dvadsať stupňov pod nulou. Naopak, v lete pokojne aj horúcich štyridsať.

tehlova-dlazba

Tomu všetkému musí vaša exteriérová podlaha odolať. Preto sa pri jej výbere spoliehajte na kvalitné, overené značky. Takou je napríklad tehlová dlažba, ktorú nájdete v štúdio Fabrick, ktoré nájdete u nás v Style.

Protišmykovosť

Po miestach, na ktoré položíte vonkajšiu dlažbu, chcete bežne chodiť nielen za ideálnych, suchých, slnečných dní. Preto si pri výbere dávajte pozor na povrchovú úpravu dlažby. Nezabudnite sa na tento faktor opýtať šikovnej obsluhy, ktorá vám určite poradí.

Odtekanie vody

Ďalšie kritérium, na ktoré si dávajte pozor je odtok vody z dlažby. V prípade, že ju chcete položiť na vyspádovanú terasu alebo balkón, je táto téma vyriešená sama. No ak to tak nie je, povrch dlažby by mal byť porézny. Netreba zabúdať na drážky, ktoré necháte medzi dlažbou tak, aby voda mala kadiaľ odtekať.

Zanedbanie odvádzania prebytočnej vody z dlažby môže viesť k jej poškodeniu. Týka sa to hlavne zimných mesiacov, kedy je vysoká šanca, že mokrá dlažba zamrzne. Menej kvalitná dlažba, v kombinácii s opakovaným zamŕzaním a rozmŕzaním, ľahko popraská.

zena-sedi-na-dlazbe-s-kvetinacom

Estetická funkcia

Estetická funkcia je rovnako dôležitá ako praktická. Dlažbu nemeníte každý rok, ako jednoročné rastliny v záhone. Vždy je dobré investovať do takej, ktorej kvalita a nadčasovosť zvládnu niekoľko dekád. Nezabúdajte, že aj dlažba pomáha vytvárať celkový dojem z vašej záhrady, terasy alebo balkóna.

Riešenie pre váš dom

Ak vyberáte vonkajšiu dlažbu pre vašu záhradu, je to trošku iné, ako pri terase. Okrem menovaných vlastností musí zvládať aj nápor prechádzajúceho auta. V tomto prípade sa pozrite na bohatú ponuku tehlových dlažieb.

Vďaka vypaľovaniu pri teplote nad 1100 °C, sa vyznačujú vysokou pevnosťou a odolnosťou. Sú farebne stále, takže vám ani po rokoch na mraze a slnku nevyblednú. Aj preto sa investícia do tehlových dlažieb oplatí.

dlazba-na-terasu-alebo-balkon

Dlažba na terasu alebo balkón

Nároky na dlažbu na terasu alebo balkón nie sú tak obrovské, ako pri záhradných dlažbách. No i tu je vhodné vyberať kvalitu. Odporúčame použiť exteriérovú keramickú dlažbu. Je výrazná a nadčasová zároveň. Ale aj kvalitná a vysoko odolná voči poveternostným podmienkam.

Ako vidíte, ponuka dlažby je široká a typov niekoľko. Naši odborníci zo sveta nábytku Styla vám poradia presne takú dlažbu, ktorá bude vyhovovať vašim estetickým nárokom, ako aj kritériám priestoru. Tešíme sa na vašu návštevu.