Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
5 tipov na skvelé BBQ párty

5 tipov na skvelé BBQ párty

Horúčavy pomaly doznievajú, no dni sú stále dlhé, teplé a slnečné. Prinášame vám niekoľko tipov na skvelú septembrovú BBQ párty.

Len pred chvíľou ste plánovali, čo všetko chcete v lete stihnúť, a už tu máme september. Slniečko stráca svoju silu, no stále príjemne hreje a daždivá jeseň je ešte, našťastie, v nedohľadne. To je ten správny čas na posledné BBQ sezóny. Ako vykúzliť z vašej párty dôstojnú bodku za krásnym letom, vám poradíme v našom článku.

Nech sa páči, posaďte sa!

Základom každej dobrej párty je, aby sa vaši hostia cítili príjemne. Určite sa zhodneme na tom, že bez kvalitných záhradných stoličiek by to nešlo. Pohodlné sedenie vytvára uvoľnenú atmosféru a príjemný relax, ktorý je pri BBQ párty tak dôležitý.

Náš prvý tip teda znie jasne – nikdy nepodceňujte záhradné stoličky. Okrem samotného pohodlia by mali byť z trvácneho materiálu, ktorý sa ľahko udržiava. Môžete s nimi zladiť doplnky alebo prestieranie. Nebojte sa ani farebných stoličiek, pretože farby k letu rozhodne patria.

zahradna_stolicka

Plné bruško = spokojný hosť

Nemusíme si klamať, okrem blízkosti priateľov je dobrá BBQ párty hlavne o jedle. Všetkých zarytých mäsožravcov poteší kus správne grilovaného steaku alebo domáce klobásy. Na grilovanie by ste mali vždy použiť len tie najčerstvejšie a najkvalitnejšie suroviny. 

Nezabudnite na vegetariánov alebo vegánov. Preč sú časy, kedy sa pri tomto type párty museli uskromniť s grilovanou zeleninou. Skúste sa popozerať po alternatíve na grilovanie aj pre nich, dnes sú náhrady mäsa voľne dostupné vo väčšine supermarketov. Grilovať môžete aj rôzne druhy ovocia. Priamo na tanieri ich dochuťte medom, škoricou alebo kvapkami citróna.

Výborným tipom sú omáčky, ktoré pokrmom dodajú ten správny šmrnc. Chrenová omáčka sa hodí k väčšine grilovaných špecialít. Jednoducho zmiešate čerstvý strúhaný chren so strúhaným jablkom a majonézou, a omáčka je na svete.

Pre správnu atmosféru

Aká by to bola BBQ párty bez grilu? Okrem jeho primárnej úlohy, teda prípravy jedla, práve gril vytvára jedinečnú atmosféru. Máločo opantá vaše zmysly tak, ako pohľad na rozpálený gril s rozvoniavajúcim jedlom.

Nezabúdajte ani na milé detaily, ako napríklad rôzne záhradné osvetlenie, sviečky a prestieranie. Ideálne sú jednorazové poháre, taniere a príbor, s ktorými sa nemusíte sa báť, že sa niečo rozbije alebo stratí. Určite sa však pri jeho nákupe poobzerajte po ekologických alternatívach.

Až sa zvečerí

September je príjemné obdobie na grilovačky, večer vás ale už môže zastihnúť chlad. Pre svojich hostí majte pripravené deky a pre dámy pokojne aj teplé ponožky. Verte, po západe slnka to určite ocenia.

deka

Hrajte sa

Posledným z našich tipov na skvelú BBQ párty sú spoločenské hry. Milujú ich deti aj dospelí. Skúste svojim deťom ukázať klasické pexeso alebo Človeče, nehnevaj sa. Pre tých aktívnejších môže byť zábava po rokoch skákať gumu alebo si zahrať guľôčky. V prípade, že nie ste veľmi na klasické spoločenské hry, nájdite niečo modernejšie

Či už naše rady stihnete využiť ešte v tejto sezóne, alebo si ich odložíte do nasledujúcej, pamätajte, život je zábava a dobrá BBQ párty je jeho korením. Tak sa pohodlne usaďte do záhradných stoličiek a užívajte si priateľov.