Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ako sa správne starať o kožené sedacie súpravy?

Ako sa správne starať o kožené sedacie súpravy?

Nová kožená sedačka je dominantou každej obývačky. Pôsobí luxusne a v porovnaní s látkou vydrží oveľa dlhšie. Podmienkou je správna starostlivosť. Práve vďaka nej môže váš gauč žiariť aj po desaťročiach.

Kúpa koženej sedačky je investíciou na dlhú dobu. Na to, aby ostala v dobrom stave, je potrebné sa o ňu starať. Ako však zvládnuť náročnú starostlivosť o kožený gauč či kreslo?

V porovnaní s látkovými sedacími súpravami si koža vyžaduje častejšiu údržbu, ale na druhej strane sa vám odvďačí atraktívnym vzhľadom aj za dve-tri desaťročia. Na látkovej sedačke vidno známky opotrebenia už po pár rokoch a rozhodne nevyzerajú tak príťažlivo ako vintage patina na kožených sedačkách.

hneda-kozena-sedackaČi už máte elegantnú hnedú koženú sedačku zo showroomu Tempo Kondela, alebo ste stavili na svetlé odtiene, o kožu sa treba starať. Na to, aby bola pekná, musí byť ošetrená a čistá. Životnosť koženej sedacej súpravy ovplyvňuje aj jej umiestnenie, odstraňovanie škvŕn a správne zloženie ošetrujúcich prípravkov.

Pravidelné čistenie je základ

Najjednoduchšia údržba kože spočíva v pravidelnom vysávaní a utieraní prachu. Mäkkou bavlnenou handričkou poutierajte celú sedačku, odstráňte prach a väčšie nečistoty.

Prácu vám uľahčí vysávač s nadstavcom v tvare kefky. Vďaka nemu odstránite nečistoty aj zo záhybov a spojov. Pozor, štetinky musia byť jemné, aby sedačku nepoškriabali.

kozena-sedacia-suprava

V predajni Merito nájdete aj túto koženú sedačku Recor, ktorá nádherne vynikne v obývačke veľkorysých rozmerov. Dôkladné krémovanie takejto elegantnej krásky si raz ročne vašu pozornosť určite zaslúži, odmenou vám bude krásny vzhľad aj po desiatkach rokov.

Sedačku môžete poutierať aj mierne navlhčenou handričkou. Nepoužívajte však vodu z vodovodu, ale len destilovanú, pretože chlór môže kožu poškodiť. Ak ste sedačku ešte nikdy neutierali vodou, vyskúšajte si to na menej viditeľnom mieste. V žiadnom prípade sedačku nesmiete premáčať.

Po čistení nechajte kožený poťah voľne vyschnúť. Ak potrebujete tento proces urýchliť, radšej otvorte okná dokorán. Na vlhkú sedačku si v žiadnom prípade nesadajte, môžete zdeformovať štruktúru a pružnosť kože.

Na čistenie používajte prípravky určené na kožené poťahy. Nevhodné sú prípravky s obsahom rôznych čistiacich chemikálií, olejov, voskov a silikónov. Radšej stavte na výrobcom odporúčané prípravky. Aj keď na prvý pohľad vyzerá olej ako dobrá voľba, nie je to tak. Nie každý olej je vhodný, niektoré zanechávajú škvrny.

Pozor na slnko, radiátory a dostatok vzduchu

Pravidelná údržba a krémovanie nie sú liekom na všetko. Životnosť sedačky predlžuje aj jej správne umiestnenie. Kožený poťah, rovnako ako vaša vlastná pokožka, nemá rád teplo, priame slnko a potrebuje na povrchu „dýchať“.

Sedačku nepritláčajte priamo k stene, ale nechajte medzi nimi aspoň 15 až 20 centimetrov priestoru. Sedačku chráňte aj pred priamymi slnečnými lúčmi. Ak je to možné, umiestnite ju do tmavšieho rohu. Denné svetlo jej samozrejme neuškodí, ale ostré júlové slnko áno. Poškodenie sa neprejaví hneď, ale po niekoľkých rokoch v podobe popraskania či vyblednutia kože.

Rovnaké nepríjemnosti a vysušovanie vie spôsobiť aj klimatizácia, blízkosť krbu alebo radiátor. Vždy medzi zdrojom tepla a koženým nábytkom nechajte dostatok priestoru.

žlta sedačka

Pre milovníkov chesterfield štýlu, ktorí však milujú svieže farby interiéru, je tu luxusná sedačka Florenza. Nájdete ju v predajni Top Sedačky. Ošetrovanie sedačiek so štruktúrovaným povrchom si vyžaduje trošku viac času, ktorý však stojí za tento nadčasový dizajnový kúsok.

Vyliate tekutiny odstráňte okamžite

Koža je háklivá na škvrny po tekutinách. Čokoľvek, čo vylejete, musíte čím skôr odstrániť. Tekutina, ktorá vsiakne do sedačky zvyčajne zanechá škvrnu, ktorá sa ťažko odstraňuje.

Na utretie použite kuchynské papierové utierky. Položte ich na škvrnu a nechajte vysať vodu. Vreckovky nepritláčajte, aby ste tekutinu nevtlačili do sedačky. Vďaka rýchlej reakcii a správnemu vysušeniu znížite šancu na vznik fľakov. To, že niečo vylejete, nie je žiadna pohroma, ale treba vedieť, ako reagovať a mať všetko po ruke.

Ak sa ušlo čosi aj kobercu, prečítajte si, ako z koberca odstrániť červené víno, lak či krv. Tieto tipy oceníte nielen po veselej párty. Zídu sa vám aj v prípade, že vašu obývačku ľúbia aj deti či domáci miláčikovia.

Pravidelné krémovanie ako omladzujúca kúra

Aby bola koža jemná a mäkká, potrebuje minimálne raz za rok dôkladné ošetrenie profesionálnym výživným a zmäkčujúcim prípravkom na kožu. Takéto prípravky pomáhajú koži udržať si vysoký obsah prirodzených olejov a sedačka zostane dlhodobo príjemná na dotyk.

Pri kúpe sedačky dbajte aj na kvalitu prevedenia a spoliehajte sa na overených výrobcov kožených sedačiek. Kvalitná koža sa lepšie ošetruje a spoľahlivo si udrží svoje vlastnosti.

kozena-talianska-sedacka

Kožené sedačky talianskeho dizajnu nájdete v showroome San Lorenzo vo Svete nábytku Styla v Bratislave.

Vo Svete nábytku Styla nájdete aj ďalších popredných predajcov koženého nábytku White Home či Sofaland. Vyberte si sedačku presne podľa svojho štýlu a s láskou sa o ňu starajte, vráti vám to svojou krásou.