Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ako vybrať rustikálny nábytok, aby to dopadlo luxusne? Krb, drevo a kvety

Ako vybrať rustikálny nábytok, aby to dopadlo luxusne? Krb, drevo a kvety

Rustikálny štýl neobľubuje každý. Sú ľudia, pre ktorých je príliš „tažký“. Nečudo, rustikálny nábytok je masívny, často i tmavý, s vyrezávanými prednými plochami. Povolené sú krivky, výrazné doplnky a na textíliách veľkorysé riasenie.

Sedačky, postele a najmä ich čelá sú čalúnené kožou alebo textilom, ale nie na hladko. Čo sem nepatrí, sú subtílne konštrukcie v duchu minimalizmu či farebné plastové stoličky a doplnky.

Srdce rustikálneho interiéru

Srdcom dennej rustikálnej časti je vnútorný kozub, ideálne s ozdobným obložením – rímsou. Kým v rodinnom dome môžete mať pravé krbové kachle, v byte siahnite po ich napodobenine. Budete k tomu potrebovať krbovú rímsu na mieru alebo zakúpenú ako hotový kus a elektrický kozub s imitáciou polienok a ohňa.

luxusný rustikálny nábytok

Obývačka v znamení prepychu

Rustikálnej obývačke vládnu kožené sedačky, ale aj v textilné s typickým prešívaním a čalúnenými gombíkmi, ktoré vytvárajú pravidelný vzor. Čo sa ich farieb týka, hodí sa sem najmä hnedá v rôznych odtieňoch alebo biela či smotanová.

Ako konferenčný stolík zvoľte klasiku v masívnom vyhotovení. Nepodceňte ani výber svietidiel, ktoré majú vystihovať luxus. Základným materiálom pre ne je kov, sklo a textil. Sú veľké, prezdobené oblúkmi a v prípade lámp na stojane je ozdobný aj samotný stojan.

san lorenzo rustikálna obývačka

Veľký drevený stôl, ťažké stoličky

Jedáleň je typická veľkým stolom z masívneho dreva. Stoličky sú väčšinou drevené. Mávajú čalúnenú buď iba sedaciu časť, alebo aj opierku. Nezriedka má sedadlo a operadlo oblý tvar. Súčasťou jedálne sú i voľne stojace skrine a príborníky s ozdobnými dvierkami alebo s čiastočne presklenými vitrínami.

rustikálny nábytok do jedálne

Rustikálny nábytok do spálne

Do rustikálnej spálne patrí luxusný nábytok a osvetlenie. Postele môžu mať kovový rám s oblúkovými ornamentmi, častejšie sú však z dreva s čalúneným čelom.

Celkový dojem prepychu dotvoria masívne nočné stolíky, na ktorých je situovaná relatívne veľká nočná lampa s tradičným tvarom tienidla.

luxusný nábytok do spálne

Výrazné doplnky

Súčasťou rustikálneho interiéru sú veľké a neprehliadnuteľné lustre a iné svietidlá. Ak máte dostatok miesta, zožeňte si i skriňové hodiny. Interiér dotvoríte aj pomocou umeleckých diel v podobe obrazov a plastík.  

rustikálne doplnky

A kde nájsť množstvo rustikálneho nábytku a doplnkov? Najlepšie na jednom mieste, vo Svete nábytku Styla.