Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Malé kuchyne: 5 praktických tipov ako ušetriť miesto

Malé kuchyne: 5 praktických tipov ako ušetriť miesto

Nie je miestnosť v byte, kde by ste si tak veľmi vážili každý centimeter ako práve v kuchyni. Ak aj vy bojujete s touto témou, prinášame vám článok, ktorý je plný dobrých tipov ako ušetriť miesto.

Kuchyňa je srdce domova. Pripravujete tu jedlá pre svojich najbližších, pri jedle sa tu združuje celá rodina. Viete si predstaviť žiť v dome alebo byte bez kuchyne? Práve v kuchyni však často dochádza k dileme: ako ušetriť priestor? Ak nebývate v dome, kde ste si veľkosť miestností plánovali sami, ale naopak, v klasickom paneláku, určite viete, o čom je reč.

Skladací stolík

Veľkú pochvalu si zaslúži ten, kto vymyslel skladacie stolíky. Ak nie ste veľká rodina a vaša kuchyňa dosahuje rozmery priemernej výťahovej kabíny starého panelového domu, môže byť táto rada nad zlato. Na trhu je viacero alternatív. Stolíky, ktoré sú pevne pripevnené o stenu a v prípade, že ich nepotrebujete ich jednoducho sklopíte.

Môžete si zvoliť aj stolík, ktorý úplne zložíte a zasuniete napríklad za skriňu. Vďaka obom alternatívam získate cenný priestor.

Vymeňte skrinky za police

Aktuálne sa trend otvorených políc v kuchyni teší veľkej obľube. Ak vymeníte horné skrinky svojej kuchynskej linky za police, paradoxne získate viac priestoru. Police si zvolíte v dĺžke, aká sa vám hodí. Rovnako variovať môžete aj hustotu ich umiestnenia. Schválne sa zamyslite, koľko zbytočného priestoru vám v skrinkách ostáva?

Na police môžete pridať háčiky a vaše šálky či kuchynské utierky môžu visieť a nezaberať zbytočný priestor.

Zväčšite svoju pracovnú plochu

V prípade, že vám to dispozícia kuchyne dovoľuje, pridajte si kuchynský ostrovček alebo samostatne stojacu skrinku. Získate tým nielen odkladací priestor, ale zväčšíte aj pracovnú plochu. Ostrovček alebo skrinka vôbec nemusia byť identické ako zvyšok kuchyne. Vďaka tomu bude priestor pôsobiť štýlovo a hravo.

Použite dózy

V článku o poriadku v kuchyni sme už prezradili, že ideálnym spôsobom na uschovanie čerstvých prísad na varenie je použitie dóz. Teraz by sme vám ich radi opäť pripomenuli, no v súvislosti so šetrením priestoru. Použitie dóz je šikovný spôsob, ako ušetriť priestor. Ak ich budete ukladať na seba, máte vyhraté.

Nebuďte otrokom vecí

Posledný náš tip je vlastne univerzálny a platí pre celý byt. Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete. Zlaté pravidlo hovorí, že všetko čo ste nepoužili viac než rok, je zbytočnosť. Nebuďte otrokom vecí, nezhromažďujte. Uvidíte, ako sa vám bude ľahšie dýchať (a utierať prach). Určite nepotrebné veci nevyhadzujte, ale posuňte ich ďalej. Možno vaša susedka túži po odšťavovači, ktorý vám už roky zavadzia. Jednoduché a úplne lacné riešenie.

Výborné nápady nenájdete len v tomto článku, ale aj v Obchodnom centre Styla. Príďte sa presvedčiť, že v našich kuchynských štúdiách pracujú naozaj tí najpovolanejší.