Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Obklady dodajú kúpeľni ten správny šmrnc. Aké si vybrať?

Obklady dodajú kúpeľni ten správny šmrnc. Aké si vybrať?

Potrebuje vaša kúpeľňa nový šat? Najdôležitejšou kúpou, ktorá vás čaká, sú obklady a podlaha. Dizajn, farba a kvalita obkladu do kúpeľne ovplyvní celú atmosféru a použiteľnosť miestnosti. Poradíme vám, ako si vybrať ten najvhodnejší materiál pre vás.

Éra, keď mali všetci v kúpeľni biele a modré kachličky, je už dávno preč. Dnes nájdete na trhu obrovské množstvo obkladov. Na výber máte prírodné materiály, ako mramor a travertín, ale aj keramiku alebo porcelán.

Zaujímavou alternatívou je drevo, ktoré si nachádza svoje miesto najmä vo víkendových chalupách. Každé kúpeľňové riešenie má svoje výhody aj úskalia, ktoré by ste mali poznať ešte pred jeho kúpou.

Prírodné materiály podčiarknu váš nadčasový štýl

Kameň je vysoko odolný a kvalitný materiál, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube v interiéri. Navyše dodá vašej kúpeľni trvalú pridanú hodnotu a je nadčasový. Jeho fantastické vzory a farby nedokáže napodobniť ani najlepšia imitácia. Každý kus je originál a obklad z kameňa bude ústredným a štýlotvorným prvkom vašej kúpeľne.

V ponuke predajcov nájdete obklady do kúpeľne z prírodného kameňa, travertínu, bridlice aj mramoru. Nevýhodou kamenného obkladu je jeho vyššia cena a o niečo menšia odolnosť voči vode. Ak chcete, aby vám takýto obklad vydržal čo najdlhšie, treba ho správne umiestniť, ošetrovať a čistiť.

Všetky kamene sú prirodzene nasiakavé. Je nevyhnutné ich aspoň raz ročne impregnovať, aby ste zabránili vzniku plesní, vodného kameňa a zmene farby obkladu.

Čo sa týka údržby, budete potrebovať špeciálne prípravky na čistenie. Napríklad extrémny pozor si treba dávať pri farbení vlasov. Takéto škvrny sa z kameňa či mramoru zvyčajne už nikdy nedajú odstrániť.

Kúpeľňa - obklad z kameňa

Najviac možností ponúka keramika

Najrozšírenejším typom obkladu v kúpeľniach je práve keramika. Keramické obklady sa vyrábajú zo zmesi, ktorej hlavnou zložkou je hlina. Vypaľujú sa pri vysokých teplotách, výsledný materiál je pórovitý a na záver sa upravuje glazúrou.

Najväčšou výhodou keramiky je nízka cena, jednoduchá údržba a rôznorodosť druhov. Vo všeobecnosti nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky.

Výrobcovia keramických obkladov ponúkajú aj rozmanité imitácie prírodných materiálov, ktoré si nebudú vyžadovať špeciálnu starostlivosť. Sú ideálnym riešením pre tých, ktorí majú radi prírodné materiály, ale nemôžu si ich dovoliť. Siahnuť po imitácii musíte aj v prípade, ak máte sadrokartónovú priečku, ktorá nie je vhodná pre ťažký kamenný obklad.

Hnedá kúpeľňa - obklad z keramiky

V porovnaní s porcelánom je keramika náchylnejšia na poškodenia. Navyše sú kachličky pomerne chladné na dotyk, čo v kúpeľni nikoho nepoteší. Bohužiaľ, problém s pocitom chladu sa týka takmer všetkých obkladov.

Nechce sa vám škárovať? Vyberte si obklad do kúpeľne z porcelánu

Porcelánový obklad je o niečo drahší ako keramický, ale s vyššou cenou prichádzajú aj výhody. Kachličky sú užšie a odolnejšie voči poškriabaniu a nárazu. Nové modely porcelánových obkladov nepotrebujú škárovanie, a tak sa zjednodušuje ich inštalácia.

Odradiť vás môže, naopak, zložitejšia práca a oprava poškodených obkladačiek. Porcelánový obklad je ťažký a pevný, nie je možné ho jednoducho rezať ako keramiku. Na ich úpravu je potrebná špeciálna rezačka. V prípade skutočne silného nárazu sa porcelán triešti na drobné kúsky a je nevyhnutné celú kachličku nahradiť úplne novou.

Drevo a kúpeľňa – je to dobrý nápad?

Jeden z najkontroverznejších kúpeľňových obkladov je drevo. Nepatrí medzi odporúčané obklady, ale to neznamená, že ho nemôžete využiť. V prípade, ak dokážete rešpektovať jeho vlastnosti a rozumne ho umiestnite, môže drevený obklad dodať vašej kúpeľni úplne iný rozmer.

Obklad do kúpeľne - drevo a biele kachličky

Najväčšou hrozbou pre drevo je práve vlhkosť, ktorej je v kúpeľni viac než dosť. Drevo využívajte iba v prípade, ak máte kúpeľňu, ktorú môžete dobre odvetrať. Niekoľkokrát ročne je potrebné drevo ošetriť voskom alebo olejom. Samozrejme, drevo nepatrí do sprchového kúta ani za vaňu. Vodu z dreva treba vždy čím skôr odstrániť.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek obklad, snažte sa uprednostniť kvalitné a trvácne materiály pred modernými trendmi. Zohľadnite potreby svojej domácnosti a finančné možnosti.

A ak ste zástancom pravidla, radšej raz vidieť ako stokrát počuť, pozývame vás do Sveta nábytku STYLA, kde nájdete showroom popredného kúpeľňového štúdia Aquatek. Privítajú vás kvalifikovaní asistenti predaja, ktorí vám radi poradia.

U ďalších predajcov si môžete svoju kúpeľňu krásne dokončiť pomocou rôznych doplnkov a elegantných dekorácií.