Top
OPÄŤ K DISPOZÍCII - PONDELOK AŽ NEDEĽA od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
REFOREST – Jedinečné stoly z koreňov stromov

REFOREST – Jedinečné stoly z koreňov stromov

REFOREST  – Jedinečné stoly z koreňov stromov. Pevné, majestátne, s vôňou lesa.

Reforest je remeslo, dizajn a udržateľnosť v jednom dotyku.

Sme rodinná firma, ktorá pomáha recyklovať les. Môj brat Marek, náš ocino a ja – Erika. Založiť spoločnú stolársku firmu bolo ťažké, dôležité, no jedno z najlepších rozhodnutí v živote. Sme správny trojuholník ľudí a každý z nás je na správnom mieste. Marek celé dni čaruje v dielni, ja sa starám o zákazníkov a všetky práce mimo dielne. Ocino je naša pomocná ruka na čokoľvek. Je naša záchranná sieť.  Bez neho by Reforest nebol tým pravým orechovým. Reforest je rodina a každý kúsok z našej dielne bude súčasťou tej vašej.

Hovorí sa, že keď chcete porozumieť stromu, musíte najprv porozumieť jeho koreňom. Práve korene dali pevný základ značke Reforest. Pýtate sa, ako to myslíme, že recyklujeme les? Drevo z kmeňa stromu ide na fošne, ale korene? S tými nemá nikto žiadne plány. V tichu čakajú v lese na svoj rozklad. K stromom máme veľkú úctu. Zásadne žiadny z nich nepadne našou vinou. No koreňov po výrube či kalamite sú plné lesy a pre bežných stolárov žiadne využitie nemajú.  My po dohode s lesníkom sadneme do auta, prídeme do lesa, naložíme koreň na vozík, pár týždňov na ňom v dielni pracujeme a vznikne z neho originálny, dizajnový kúsok, s ktorým vy môžete stráviť desaťročia. Každý stolík má svoje meno a svoj rodný list, v ktorom nájdete informácie o jeho predchádzajúcom živote.

Zachraňujeme aj korene od vás. Oslovila nás pani zo Šoporne, že musela dať vyrúbať 12 agátov v záhrade kvôli novej stavbe, či by sme si ich nechceli zobrať a využiť, nech nemusia zbytočne skončiť vyhodené. Dnes sú z nich krásne konferenčné stoly, každý má svoje meno a väčšina už aj nový domov. No napríklad taký Zodan (pozri foto) ešte na svoju rodinu iba čaká. K agátom máme s bratom špeciálny citový vzťah. Ako deti sme spolu brázdili na bicykloch po vetrolamoch pri našej dedine, kde rástli agáty s krásnymi bielymi kvetmi. Väčšinou sme sa vrátili domov s defektmi od agátových tŕňov, ktoré nám následne ocino vždy lepil. Približne o 15 rokov neskôr práve z agátu vo vetrolame vznikol prvý Reforest kúsok. Koreň sme ručne naložili na vozík a odviezli do dielne, kde sme ho očistili od hliny, opílili, opieskovali, ofrézovali a nechali pár týždňov sušiť. Pretože drevo potrebuje svoj čas ako všetko dobré v živote. Po pár týždňoch sme ho znova ofrézovali, dlátkom dokončili pár posledných miniatúrnych úprav, natreli dvomi vrstvami oleja, ktorý ho prírodne zakonzervoval, dali sme mu navrch agátovú dosku a meno Živan. A práve vtedy sa spolu s ním začal život značky Reforest.

Začínali sme na kolene, no po pár mesiacoch tvrdej driny a neustáleho zlepšovania sme sa vypracovali na stolársku dielňu, ktorá dokáže splniť akékoľvek požiadavky zákazníka, či už sú to masívne živicové stoly s kovovými nohami, barové stoličky z duba alebo kuchynská linka z jedného kusa orecha. Čo sa týka snov, tie masívne meníme na skutočnosť. J Aj keď je naše srdce zakorenené.