Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Vyberáte klimatizáciu do bytu?

Vyberáte klimatizáciu do bytu?

Aby klimatizácia plnila funkcie, ktoré od nej očakávate, treba si vybrať kvalitný model vhodný do vášho priestoru. Na trhu existujú rôzne druhy, ktoré sa odlišujú výkonom, hlučnosťou, ale aj spôsobom umiestnenia.

Klimatizácia bola v minulosti len akousi vymoženosťou kancelárskych priestorov, hotelov a reštaurácií. Dnes je bežnou súčasťou interiérov domov i bytov. Skvalitňuje vzduch v miestnosti, príjemne ho ochladí a v prípade potreby dokáže zabezpečiť aj jeho zvlhčenie.

Pri výbere klimatizácie je dobré si ujasniť, kam ju vlastne chcete dať, aký priestor potrebujete vychladiť a či je pre vás dôležitý nenápadný dizajn alebo hlučnosť. Na niektoré otázky si dokážete odpovedať aj sami, ale mnohé je lepšie konzultovať s odborníkom – štúdiom, ktoré inštaluje a predáva klimatizácie.

Skôr ako sa vyberiete do špecializovaného obchodu, nie je na škodu si niečo o klimatizácii naštudovať. Zlepšíte si prehľad a budete schopní si rýchlejšie vybrať vhodný model.

Výkon klimatizácie je najdôležitejší

Nech už máte akékoľvek požiadavky, prvý parameter, ktorý by vás mal zaujímať je výkon. Celkový chladiaci výkon sa udáva vo wattoch. Výkon priamoúmerne súvisí s veľkosťou priestoru, ktorý potrebujete vychladiť (prípadne vykúriť). Ak si myslíte, že riešením je najvýkonnejšia klimatizácia, nie je to celkom pravda. Rovnako neefektívna je slabá, ale aj príliš silná klimatizácia.

Výkon neovplyvňuje len veľkosť priestoru, ale aj orientácia miestnosti na určitú svetovú stranu. Južné a západné strany potrebujú, pochopiteľne, silnejšiu klimatizáciu.

klimatizacia

Kam plánujete umiestniť klimatizáciu?

Okrem výkonu sa klimatizácie odlišujú aj spôsobom umiestnenia. Niekedy je to len dizajnová záležitosť, ale často aj praktická. Vo všeobecnosti sa do bytov umiestňujú zvyčajne parapetné alebo nástenné klimatizácie.

Parapetné klimatizácie majú svoje miesto pod oknom, na podlahe pri stene. Nástenné klimatizácia sa inštalujú na stenu vo výške približne dva až dva a pol metra. Zaujímavým riešením sú podstropné klimatizácie.

Osobitnou kategóriou sú mobilné klimatizácie, ktoré dokážu vychladiť miestnosť o rozlohe približne 15 až 20 m2. Ich výhodou je, že si ich jednoducho na kolieskach presuniete tam, kde potrebujete a kondenzát ostáva v klimatizačnej jednotke.

Pozor na hlučnosť

Vo všeobecnosti majú bežné klimatizácie do bytov podobnú hlučnosť. Zvyčajne sa pohybuje na úrovni plus-mínus 50 dB. Tento zvuk by vás nemal nijako rušiť pri bežných činnostiach. Kvalitné klimatizácie sú navyše vybavené špeciálnym tichým programom, ktorý je určený na nočné používanie.

Okrem hlučnosti vnútornej jednotky netreba zabúdať ani na tú vonkajšiu. Vy ju možno počuť nebudete, ale vaši susedia na balkóne áno.

Dodatočné funkcie, ktoré oceníte

Od každej klimatizácie v prvom rade očakávate vychladenie miestnosti. To ale nie je všetko. Klimatizácia toho vie oveľa viac. Zvyčajne okrem chladenia dokáže miestnosť aj vykúriť. Je dnes úplne bežným štandardom, že klimatizácie majú aj tepelné čerpadlo a dokážu sa tak behom pár sekúnd zmeniť na zdroj tepla.

Ďalšou funkciou, ktorou by mala byť klimatizácia vybavená, je filtrácia. Filter môže byť obyčajný prachový, ale pri drahších klimatizáciách už nájdete aj uhlíkové filtre alebo ionizátory. Takto sa zbavíte nielen prachu, ale aj baktérií a peľov.

Okrem chladenia, vykurovania a filtrovania vzduchu môžete pomocou klimatizácie vzduch aj zvlhčovať alebo naopak vysušovať.

Posledným parametrom, ktorý stojí za pozornosť, je funkcia prúdenia vzduchu. Lepšie sú na tom modely, ktoré dokážu vzduch rozptyľovať rôznymi smermi, takzvané 3D prúdenie. V takom prípade prúdi vzduch nielen dopredu, hore a dole, ale aj do strán.

Ako vidíte, výber klimatizácie nie je jednoduchý. Ide o pomerne špecializovanú techniku, ktorú je lepšie prekonzultovať s odborníkom, ako kúpiť priamo na internete podľa odporúčaní suseda.

Ak ste z Bratislavy a blízkeho okolia, určite sa zastavte vo Svete nábytku Styla. Okrem oku lahodiacich showroomov plných pekných dizajnových kúskov do vašej domácnosti sa môžete poradiť s profesionálmi z Klímy do domu.