Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Zostavujete si kuchyňu na mieru? Nezabudnite na týchto 5 detailov

Zostavujete si kuchyňu na mieru? Nezabudnite na týchto 5 detailov

Správne zostavená kuchyňa poskytuje dostatok priestoru na prípravu jedla, uskladnenie potravín aj umývanie riadu. No sú detaily, na ktoré sa zabúda. Na čo si treba dať pri dizajnovaní kuchyne na mieru pozor?

Pri vytváraní novej kuchyne sa zvyčajne kladie dôraz na dizajn a efektívne využitie priestoru. Na začiatku projektu dôkladne zvážte rozloženie spotrebičov s dôrazom na plynulosť pohybu medzi jednotlivými pracovnými oblasťami (varenie, umývanie, skladovanie potravín, príprava jedla a i.)

Základné pravidlo znie, že pohyb medzi týmito oblasťami musí byť bezproblémový. Žiadne obchádzanie, narážanie do stoličiek, hrnce treba mať pri varení po ruke a nesmiete utekať so špinavou výlevkou do koša cez pol kuchyne.

Zdá sa to všetko jednoduché a logické? Ale v praxi sa to môže skomplikovať. Malé drobné detaily, ktoré sa vám pri projektovaní zdali nepodstatné – ako otváranie skriniek či hĺbka drezu – vás môžu po čase poriadne rozčuľovať.

Správne rozmiestnenie spotrebičov

Hneď na začiatku projektovania kuchyne si všimnite, kde sa nachádzajú prívody vody, odpadové rúry, elektrika alebo plyn. Ak nechcete investovať ďalšie peniaze do prerábania prívodov, radšej si dajte vyrobiť kuchyňu na mieru, ktorá zodpovedá vášmu rozmiestneniu.

Ďalšou dobrou radou je umiestnenie sporáka v dostatočnej vzdialenosti od drezu a chladničky. Sporák umiestnený vedľa chladničky zvyšuje spotrebu elektrickej energie chladničky a tiež môže obmedziť jej funkčnosť.

V prípade drezu ide rovnako o praktické hľadisko. Prskajúci olej nie je na riadoch v umývadle ničím príjemným. Takto elegantne vedia kuchyňu navrhnúť v štúdiu Anrico.

Anrico-Kuchyne-Styla

Rohové skrinky, otváranie a šuplíky

Dizajn kuchyne nepovyšujte nad funkčnosť. Čisté plochy a veľké skrinky sú síce pekné, ale pamätajte na to, že budete potrebovať aj šuplíky a to hneď niekoľko. Jeden alebo dva neposkytnú dostatok úložného priestoru.

Osobitú pozornosť venujte rohovým skrinkám. Ak chcete tento priestor naplno využiť na odkladanie, potrebujete praktické otváranie, ktoré si nebude v rohu navzájom prekážať.

V prípade horných a dolných skriniek kuchynskej linky dodržte logiku otvárania. Skrinky po pravej ruke by sa mali otvárať zľava doprava a skrinky po vašej ľavici sprava doľava.

Vitríny umiestnitete mimo dosahu nečistôt

Presklené vitríny s podsvietením sú pôsobivé a moderné. Aby naplno vynikla ich krása, nenechajte si ich ufúľať. Situujte ich v dostatočnej vzdialenosti od sporáka a drezu. Pri sporáku by mala skrinka neustále zahmlené sklo a v blízkosti drezu bude oprskaná vodou.

Pozor na dostatok pracovného priestoru

Neexistuje snáď väčšie rozčarovanie v kuchyni, ako keď nemáte kam odložiť hrniec alebo vám chýba kúsok pracovnej dosky vedľa chladničky.

Často sa stáva, že v kuchyni sa nachádza pracovná doska, ale nepokrýva potreby všetkých pracovných priestorov. Priestor na odkladanie potrebujete samostatne pre sporák, pre drez, ale aj pre seba na prípravu jedla. V prípade drezu sa zvyčajne nachádza väčší priestor na odkladanie po pravej ruke, naľavo stačí aj 30 centimetrov.
Takto krásne rozvrhli kuchyňu v štúdiu Anrico.

kuchyna-na-mieru

Drez a umývačka riadu

Umývačka riadu je dnes bežnou súčasťou kuchynskej linky. Aj keď urobí množstvo práce za vás, kúpte si aj drez. V kombinácii s umývačkou riadu vám postačí aj menší model. V kuchyniach bez umývačky si vyhraďte priestor aspoň na dvojdrez s väčšou plochou na odtečenie riadu, aby sa vám nehromadili kopy po celej kuchynskej linke.

Čo sa týka hĺbky drezu, myslite na to, že ten dizajnový a hlboký vám ukrojí značnú časť úložného priestoru pod ním. Zároveň si pri výbere drezu premyslite, akú veľkosť má riad, ktorý na prípravu jedál používate. Hlavne priemer či hĺbka sú dôležité, nech nemusíte umývať obľúbený wok vo vani.

So všetkými týmito detailmi a drobnosťami si najlepšie poradí kuchynská linka na mieru. Individuálny projekt zohľadní všetky vaše kritériá aj dispozičné možnosti. Príďte sa poradiť k odborníkom do viac ako desiatich kuchynských štúdií a showroomov vo Svete nábytku Styla.

Okoreňte svoj život štýlom Ukážte mi špecialistov
na kuchyne v OC STYLA!