Top
Otvorené Pondelok až Sobota od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Ako sa starať o čalúnené postele?

Ako sa starať o čalúnené postele?

Čalúnený nábytok už neznamená len sedaciu súpravu či kreslo, čoraz častejšie sa objavujú aj čalúnené postele. Aby bolo čalúnenie dlho ako nové, treba sa oň adekvátne starať. Viete, čo čalúneným posteliam prospieva – a čo im škodí?

Bez postele sa nezaobíde žiadna spálňa. Vyrábajú sa z rôznych materiálov a v rôznych prevedeniach. V poslednej dobe sú čoraz obľúbenejšie čalúnené postele, ktoré sú príjemné na dotyk, pôsobia pohodlne a luxusne.

Posteľ je jedným z najpoužívanejších kusov nábytku. Čalúnenie je vystavené poriadnej záťaži, najmä ak máte malé deti, ktoré na posteľ neustále vyliezajú a zliezajú.

Čalúnenie môže byť látkové, kožené alebo z ekokože. Ku každému treba pristupovať trošku inak. Správna starostlivosť a čistenie zásadne predĺži životnosť a atraktívny vzhľad postele.

Látkové čalúnenie nedrhnite kefou

Látkové čalúnenie je v poslednej dobe nepochybne jedno z najobľúbenejších, čo potvrdzujú aj súčasné trendy pri výbere manželskej postele. V kurze sú najmä vysoké čelá, ktoré oceníte aj pri čítaní či leňošení.

Čalúnenie z látky je pomerne háklivé na čistenie akýmikoľvek čistiacimi prostriedkami. Nikdy neviete, ako sa látka zachová. Vždy je lepšie si čistiaci prostriedok, aj keď je určený na čalúnenie, vyskúšať napríklad na zadnej strane čela postele.

Nečistoty odstraňujte ihneď, ako vzniknú a snažte sa ich akoby vyčesať v smere tkania látky. Pozor na silné drhnutie, to by ho mohlo čalúnenie poškodiť. Vhodné sú jemné mydlové roztoky alebo len mierne navlhčená handrička či hubka.

Väčšie nečistoty, ako zvyšky kečupu alebo iného jedla, odstráňte lyžičkou. Vyliate tekutiny najskôr dôkladne vysajte tkaninou alebo servítkou. Po čistení nechajte látku dôkladne vyschnúť.

calunena-postel-latkova

Túto kvalitnú čalúnenú posteľ si môžete nechať vyrobiť presne na mieru v štúdiu Objekta. Na výber máte z pestrej palety látok, rôznych typov nožičiek, úložných priestorov i veľkostí.

Čistenie čalúnenia z ekokože, kože a koženky

Pri čistení postele z ekokože a kože je postup podobný ako v prípade látkového čalúnenia. Tieto materiály nesajú tekutiny tak rýchlo, a tak máte čas rýchlo zasiahnuť. V prvom rade rýchlo odsajte rozliatu tekutinu a škvrnu utrite navlhčenou handričkou.

Okrem toho si koža vyžaduje aj pravidelné ošetrovanie vhodnými prípravkami, ktoré zabezpečia jej dostatočnú vlhkosť a pružnosť. Vždy používajte len prípravky určené na tento typ čalúnenia.

calunena-postel-kozenkova-biela

Pohodlná čalúnená posteľ z koženky dodá vašej spálni atmosféru luxusu. Vyberte si z rôznych rozmerov a oddajte sa ničím nerušenému spánku. Odborníkov na sladké sny nájdete v štúdiu We-tec.

Povrchová úprava pre ľahké čistenie

Ak si posteľ ešte len kupujete, skúste sa predajcu opýtať, či sú v ponuke aj látky so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zjednodušuje čistenie. Napríklad prémiové poťahové látky s prívlastkom Aquaclean sa čistia len navlhčenou handričkou a potom sa dosucha utrú.

Škvrny po šetrnom čistení rýchlo miznú. Ľahko odstránite aj fľaky od kávy, čiary od pastelky, ale aj džús alebo víno. Látky s touto špeciálnou úpravou vám zaručia bezproblémové čistenie a dlhodobo si čalúnenie udrží pekný vzhľad.

Výber kvalitných postelí podľa najnovších trendov z moderných a odolných materiálov nájdete vo viac ako dvadsiatich showroomoch pod jednou strechou v nákupnom centre Svet nábytku Styla v Bratislave.