Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Hľadáte postele do detskej izby? Vyhnite sa najčastejším chybám

Hľadáte postele do detskej izby? Vyhnite sa najčastejším chybám

Kúpa novej detskej postele býva pre rodičov často tvrdým orieškom. Skĺbiť požiadavky detí a dospelých do jedného kusu nábytku, nie je jednoduché. Ak si dáte pozor na nasledujúcich päť vecí, budú spokojné obe strany.

Prechod z postieľky pre bábätko do veľkej postele je pre väčšinu detí výnimočnou udalosťou. Zvyčajne sa rady a s oduševnením zapájajú do jej výberu. Bohužiaľ, to nie je ideálna cesta.

Tie, ktoré sa páčia im, sú zvyčajne rozprávkové a menej praktické. Preto musíte mať pri výbere postele do detskej izby hlavné slovo vy. Je to investícia na niekoľko rokov. Aj obyčajná posteľ však môže vaše deti tešiť, ak ju ozdobíte.

Uprednostnite nadčasový dizajn pred trendmi

Deti rastú veľmi rýchlo. Rovnako rýchlo sa menia aj ich záujmy a obľúbené rozprávkové postavičky. Dnes túžia po postieľke s obrázkami macíkov a zajtra to bude Elza z Ľadového kráľovstva a neskôr pirátska loď. Posteľ do detskej izby nie je lacná záležitosť a takýmto požiadavkám sa nedá vyhovieť.

Pre pokoj v rodine uprednostnite radšej jednoduchú bielu posteľ s nadčasovým dizajnom, za ktorý sa vaša ratolesť nebude hanbiť pred kamarátmi ani o 10 rokov. Vhodné sú drevené aj laminátové postele, dôraz klaďte na kvalitu roštov a matracov.

Na druhej strane sny a predstavy svojim deťom ľahko vyplníte menšími drobnosťami a doplnkami. Jednoduchšiu posteľ do detskej izby vylepšia veselé obliečky, farebné vankúše alebo baldachýn. Ďalšie hravé inšpirácie nájdete v článku 6 tipov na rozprávkovú detskú izbu.

detska-izba-biely-nabytok

Kvalitná posteľ v univerzálnom štýle do dievčenskej i chlapčenskej izby. Je lakovaná organickými farbami a nájdete ju v predajni Meblik.

romanticka-dievcenska-izba

Romantickú zostavu Boho s jemným nadčasovým motívom pre mladú dámu nájdete tiež v predajni Meblik.

Radšej veľká ako malá

Posteľ patrí medzi najväčšie kusy nábytku v detskej izbe a zaberie pomerne veľa priestoru. Dobre si premyslite, kam ju umiestnite a kde bude ostatný nábytok. Na dĺžku by mala mať aspoň 180 centimetrov.

Samozrejme, vyrábajú sa aj kratšie postele, ale tie majú viacero nevýhod. V prvom rade sa do nej nezmestí dospelý človek, čo môže byť problém, ak dieťa vyžaduje večerné čítanie rozprávok alebo sa rado pred spánkom pritúli. Okrem toho menšiu posteľ budete musieť aj tak časom vymeniť za väčšiu.

Počítajte s ďalším nocľažníkom

Pamätáte si ešte na to, aké to bolo dobrodružstvo, keď ste v detstve mohli prespať u kamaráta alebo sesternice? Po rovnakých zážitkoch bude túžiť aj to vaše dieťa. Riešením je posteľ s výsuvným lôžkom.

Detské postele s prístelkou sú praktickým pomocníkom aj v prípade, ak dieťa ochorie a potrebujete si k nemu ľahnúť. Nie vždy je možné zobrať choré dieťa do spálne, predovšetkým, ak tam máte ďalšie bábätko.

detska-izba-s-vysuvnym-lozkom

Posteľ s výsuvným lôžkom nájdete aj v prevedení s príjemným dizajnom. Napríklad táto nadčasová zostava z dielne Kočiš nesie v sebe jednoduché línie a praktickosť. Môžete si ju objednať v 30-tich farebných prevedeniach na mieru, takže ju ľahko zladíte s vaším interiérom.

Pred pádom ochránia zábrany

V prípade menších detí sú nevyhnutnou súčasťou detskej postele zábrany. Dieťa ešte nedokáže pokojne spať a zvyčajne sa počas spánku prevaľuje a lozí po posteli. Ak chcete zabrániť pádu, budete potrebovať posteľ s bočnicou.

V mnohých prípadoch sa zábrany na posteľ dajú dokúpiť alebo už sú súčasťou postele. Zvyčajne ide o samostatný kus, ktorý sa dá v prípade potreby z postele odstrániť. Na poschodových posteliach sú zábrany absolútnou nevyhnutnosťou.

Plánujete ďalšie dieťatko?

V prípade jedného dieťaťa je voľba postele zvyčajne jednoduchá. Úplne iná situácia nastáva, ak máte ďalšie dieťatko alebo ho plánujete a viete, že budú mať spoločnú izbičku.

V takomto prípade sa odporúčajú poschodové postele, ktoré ušetria miesto na hranie. Zo začiatku môže prvorodené dieťa spávať dole a hornú časť využívať na hranie. Časom sa môže presunúť hore a dolná posteľ sa uvoľní pre mladšieho súrodenca.

S detskými posteľami to je rovnako ako s akýmkoľvek iným nábytkom – vždy je najlepšie sa o ich kvalite presvedčiť na vlastné oči. Týmto vás srdečne pozývame do showroomov vo Svete nábytku Styla, kde nájdete inšpirácie pre detskú izbu snov.

Nájdete u nás popredného výrobcu detského nábytku Meblik, originálne zostavy detských izieb od spoločnosti Kočiš, ale aj jednolôžkové a poschodové postele Tempo Kondela.

Vytvorte im rozprávkové detstvo Ukážte mi špecialistov
na detské izby v OC STYLA!