Top
Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00
Kde nás nájdete Kde nás nájdete

Kde nás nájdete

Vstup do centra je priamo z parkoviska (1x od Studenej ulice a 1x od kruhového objazdu za budovou) alebo cez 2 interiérové vstupy, ktoré predstavujú priame napojenie na Shopping Palace.


Ako sa k nám dostať Ako sa k nám dostať

Ako sa k nám dostať

Električka č. 4 a autobusové linky: 56, 57, 65, 153, 525

Parkovanie Parkovanie

Parkovanie

Parkovanie možné na vonkajšom parkovisku alebo pod budovou, celkovo je k dispozícii 778 parkovacích miest.

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Vyberáte skrinku pod umývadlo? Toto si pred kúpou premyslite

Vyberáte skrinku pod umývadlo? Toto si pred kúpou premyslite

Ako mať uteráky, čistiace prostriedky alebo kozmetiku vždy poruke? Skrinka pod umývadlom je veľmi praktický doplnok. Kúpe sa oplatí venovať pozornosť, aby ste sa vyhli chybám, ktoré znižujú životnosť skrinky či vašu spokojnosť s jej používaním.

Máloktorá kúpeľňa sa zaobíde bez skrinky. Umývadlá na drevených doskách zavesených na stene sú síce pekné, ale z praktického hľadiska je priestor pod nimi nevyužitý.

Oveľa lepším riešením, do zvyčajne menej rozmerných slovenských kúpeľní, sú skrinky. Navyše, ak si vyberiete tú správnu, uspokojí vaše praktické aj dizajnové nároky. Skôr, ako sa vyberiete do obchodu, ujasnite si, čo potrebujete a očakávate. Kúpa bude potom oveľa jednoduchšia.

Akú veľkú skrinku potrebujete?

Najdôležitejším parametrom každej skrinky je veľkosť. V prvom rade musíte zohľadniť veľkosť umývadla, a potom prehodnoťte dispozičné možnosti kúpeľne. Ideálne je, ak kupujete skrinku spolu s umývadlom, tak máte istotu, že budú k sebe bezchybne pasovať.

Pri viacpočetnej rodine zvážte kúpu rozmernejšej skrinky s dvoma umývadlami. Samozrejme, ak to priestor umožňuje. Kúpeľňu zvyčajne všetci členovia domácnosti potrebujú v rovnakom čase – ráno a večer pred spaním. S jedným umývadlom to môže byť logistický problém.

Z akého materiálu by mala byť?

Nábytok v kúpeľni, vrátane skrinky pod umývadlom, je počas celého svojho života mimoriadne namáhaný. Dostáva sa do kontaktu s čistiacimi prostriedkami, vodou i kozmetikou. Navyše v kúpeľni je zvyčajne vyššia vlhkosť, ktorá mnohým materiálom výrazne skráti životnosť.

Najlacnejším riešením je drevotrieska, ktorá je zároveň tou najmenej vhodnou alternatívou. Takýmto lacnejším skrinkám často chýbajú povrchové úpravy na menej viditeľných hranách. Po poskladaní ich síce nevidíte, ale vlhkosť sa k nim dostane.

Oveľa lepším riešením je nábytok s lakovanou MDF doskou. Ak chcete uprednostniť drevo, malo by byť ošetrené kvalitným lakom. Čo sa týka údržby, na drevenom nábytku v kúpeľni nesmie zostávať voda. Vždy ho musíte vysušiť.

kupelnova-zostava-vo-vidieckom-style

Na nožičkách alebo zavesená na stene?

V interiéri moderných kúpeľní sa často objavujú skrinky, ktoré sú zavesené na stene. Tieto skrinky nájdete v showroome Merito. Okrem toho, že sú elegantné, ich veľkou výhodou je, že sa dajú kombinovať podľa vašich predstáv. K základnej zostave si môžete tiež kúpiť aj ďalšie diely.

zostava-zavesnych-skriniek-v-obyvacke
Veľkou výhodou je aj univerzálnosť týchto skriniek: môžete ich umiestniť do kúpeľne, obývačky či predsiene. Atypické riešenie získate v prípade, ak sa rozhodnete skrinky namiesto jednej línie osadiť kaskádovito. To ocenia najmä tí, ktorí potrebujú priestor oživiť, alebo sa im vedľa seba jednoducho nezmestia.

Skrinku na nožičkách uprednostnite vtedy, ak je osadenie skrinky na stenu obtiažne. Nie každý povrch má dobré nosné vlastnosti a nie všetky typy povrchu znesú vŕtanie bez očividných stôp na obkladačkách. Konečný výber z jednotlivých riešení je v podstate len otázkou vášho vkusu.

skrinka-pod-umyvadlo-na-nozickach

Táto skrinka na nožičkách od White Home je inšpirovaná štýlom art deco s jemnými presahmi do kubizmu. Je osadená kamennou platňou a umývadlom a podčiarkne jednoduchosť a čisté línie interiéru.

Koľko by mala mať úložného priestoru?

Hlavnou úlohou skrinky pod umývadlom je ukryť najčastejšie používané veci. Koľko ich reálne potrebujete, záleží od vášho životného štýlu a počtu členov domácnosti. Rodina s troma vyrastajúcimi slečnami bude potrebovať úplne inú skrinku ako bezdetný pár.

Niekedy nie je na škodu sa pozrieť aj do budúcnosti. Časom sa vaša rodina môže rozrásť a o pár rokov budú potreby úložného priestoru úplne iné.

skrinka-pod-umyvadlo

Praktickú skrinku s vidieckym dizajnom nájdete v nábytkovom štúdiu Tempo Kondela. Môžete ju doplniť ďalšími kúskami, ktoré z vašej kúpeľne vytvoria skutočnú oázu pokoja a relaxu.

Ako sa budú otvárať dvierka?

Na túto otázku vám dá odpoveď priestor okolo skrinky. Zásuvky a dvierka po otvorení zaberajú rôzne veľa miesta a do každej kúpeľne sa hodí iné riešenie. Väčšina skriniek má dvierka, ale z praktického hľadiska sú o niečo lepšie šuplíky, pretože sa nebudete musieť kvôli ich otvoreniu zohýbať. Kompromisom sú skrinky, ktoré majú dole dvierka a hore šuplík.

Viac dobrých rád a tipov ohľadom zariaďovania a rekonštrukcie kúpeľne nájdete aj v ďalších článkoch na našom blogu. Inšpiráciu vám poskytnú tieto:

Tešíme sa na vašu návštevu vo Svete nábytku Styla v Bratislave, kde nájdete ochotných odborníkov nielen na kúpeľne.